Gündem | AJANSHABER.NET

1 Mayıs’ı provoke etmek isteyen 58 Terör Şüphelisi Yakalandı – Birlik Haber Ajansı- Türkiye’nin Haber Ağı


İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın açıklamalarına göre,  Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) propagandası yapan, terör örgütü içinde faaliyet gösteren ve 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü provoke etmeye yönelik hazırlık içerisinde olan kişilere yönelik düzenlenen “BOZDOĞAN-33” operasyonları kapsamında 11 ilde 58 şüpheli yakalandı.

featured


1 Mayıs’ı provoke etmek isteyen 58 Terör Şüphelisi Yakalandı

Bakan Ali Yerlikaya, teröristlere göz açtırılmayacağını belirterek, güvenlik güçlerinin üstün gayretleriyle milletin huzuru, birlik ve beraberliği için mücadeleye kararlılıkla devam edileceğini ifade etti.

Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanlığı ve İstihbarat Başkanlığı koordinesinde İl Emniyet Müdürlükleri Terörle Mücadele Şube Müdürlükleri tarafından İstanbul, Diyarbakır, Adana, Antalya, Bilecik, Mardin, Batman, Muğla, Muş, Şanlıurfa ve Van’da operasyonlar gerçekleştirildi. Bu illerde yakalanan şüphelilerin suçları ve diğer detaylar şu şekilde:

  • İstanbul: Bölücü Terör Örgütü içerisinde geçmişte faaliyet yürüten, terör örgütü mensuplarıyla irtibatlı olan, sosyal medya üzerinden terör örgütü propagandası yapan ve 1 Mayıs’ı provoke etme hazırlığında olan 9 şüpheli yakalandı.
  • Diyarbakır: Nevruz etkinliklerinde BTÖ propagandası yapan ve sosyal medya üzerinden 1 Mayıs gösterilerine çağrıda bulunduğu tespit edilen 28 şüpheli yakalandı.
  • Adana: Ateş yakarak ve çöp konteynerleriyle yolu trafiğe kapatarak kanunsuz gösterilere katıldığı belirlenen 15 şüpheli yakalandı.
  • Antalya: Nevruz etkinliklerinde BTÖ propagandası yaptığı belirlenen 5 şüpheli yakalandı.
  • Bilecik: Geçmişte BTÖ içerisinde faaliyet gösterdiği belirlenen 1 şüpheli yakalandı.

Ayrıca, Antalya ve İzmir’de düzenlenen operasyonlarda sosyal medya hesapları üzerinden Sol Terör Örgütlerinin propagandasını yaptığı tespit edilen 4 şüpheli daha yakalandı.

Operasyonlar sonucunda 5 adet ruhsatsız tabanca, 3 adet av tüfeği, bir AK-47 tüfeği ve çok sayıda dijital materyal ile örgütsel dokümana el konuldu. İçişleri Bakanımız Sayın Yerlikaya, operasyonları gerçekleştiren kahraman polisleri tebrik ederek, “Allah ayaklarına taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle” dedi.

1 Mayıs’ı provoke etmek isteyen 58 Terör Şüphelisi Yakalandı


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu