Politika | AJANSHABER.NET

“1 Milyar 421 Milyon” – Birlik Haber Ajansı- Türkiye’nin Haber Ağı

Döşemealtı Belediyesi’nde 31 Mart seçimlerinde zafer kazanan CHP’li Menderes Dal ve ekibi, göreve geldiklerinden beri dikkat çekici hamlelerle gündemde. Son olarak, belediye binasının girişine astıkları pankart ile dikkat çeken bir açıklamada bulundular.

Pankartta, eski CHP’li Belediye Başkanı Turgay Genç ve ekibinden devraldıkları mali tablo yer alıyor. Yeni yönetim, bu tabloda yer alan borç miktarını vatandaşların bilgisine sunmak için pankart astı.

Pankartata yazanlara göre, Döşemealtı Belediyesi’nin bundan önceki yönetimden devralınan toplam borcu 1 milyar 421 milyon 480 bin 557 lira 58 kuruş. Bu borç miktarı, tahakkuka bağlanmış emanetler, esnaf-müteahhit, personel, kamulaştırma, kurum borçları ve kredilerin toplamından oluşuyor.

Menderes Dal ve ekibinin bu hamlesi, belediyenin mali durumu ile ilgili şeffaflık politikası izlediklerini gösteriyor. Borç miktarının açıklanması, vatandaşların belediyenin mali durumu hakkında bilgi sahibi olmalarını ve yeni yönetimin bu konudaki adımlarını daha iyi değerlendirmelerini sağlayacak.

Bir 1 kişi ve yazı görseli olabilir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu