Asayiş | AJANSHABER.NET

2 ayrı suç örgütü çökertildi; 39 çete üyesi yakalandı

2 ayrı suç örgütü çökertildi; 39 çete üyesi yakalandı

Ankara-BHA

Sıç örgütlerine yönelik yapılan operasyonlar hız kesmeden devam ediyor.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, X hesabı üzerinden Çorum ve Sinop’ta iki ayrı süç örgütüne yönelik operasyon gerçekleştirildiğini duyurdu. Operasyonlarda 39 şüpheli yakalandığı, bu şüphelilerden 27’snin tutuklandığı, 6’sınınsa adli kontrol şartıyla  salındığı aktarıldı.

Çorum’da yapılan operasyonda spor müsabakalarına dayalı sabit ihtimalli veya müşterek bahis ve şans oyunları oynatma kanununa muhalefet, kumar oynamak için yer ve imkân sağlama, vergi usul kanununa muhalefet ve suçtan elde edilen gelirlerin aklanması gibi faaliyetler yürüüten çetenin yöneticileri  Yunus Emre Akyıldız ve Gözde Akyıldız yakalandı.

Sinop’ta gerçekleştirilen operasyonda ise;  tefecilik, kasten yaralama ve tehditk işledikleri tespit edilen şuç örgütün çete elebaşı Mustafa Demir yakalandı.

Operasyonlarda; 10 adet araç, 5 adet daire, 22 adet tarla, 2 adet arsa, 22 adet bahçe ve 597 adet banka hesabına el konuldu. Ayrııca operasyolnarda 448 Milyon TL değerinde 112 adet tapu senedi, 20 Milyon TL değerinde 347 adet borç senedi, 4 Milyon TL değerinde 24 adet çek, 5 adet ruhsatsız tabanca, çok miktarda döviz ve altın ile çok sayıda imzalı boş senet, dijital materyal ele geçirildi.

Ali Yerlikaya, “Kargı ve Ayancık Cumhuriyet Başsavcılıklarımızı, MASAK çalışanlarımızı ve operasyonları gerçekleştiren Kahraman Jandarmamızı tebrik ediyorum. Milletimizin duası sizinle” dedi.

 

 

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu