Gündem | AJANSHABER.NET

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Fener Alayı Yürüyüşü Coşku İçerisinde Gerçekleştirildi | AJANSHABER.NET

29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 99. yılı dolayısıyla 29 Ekim 2022 Cumartesi akşamı saat 19.30’da Malkara Belediyesi tarafından düzenlenen fener alayı yürüyüşü coşku içerisinde gerçekleştirildi.

Atatürk Anıtı önünde başlayan fener Alayı yürüyüşüne; Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Belediye Başkan Yardımcıları Hüseyin Vasfi Güner, Ersin Kaçar, Ahmet Nazif Balcı, İsmail Akkaya, siyasi parti başkanları ve temsilcileri, belediye meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşu başkanları ve temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Fener Alayı yürüyüş kortejindeki vatandaşlar, Atatürk Anıtı önünden, 14 Kasım Caddesi üzerinden, Şehitlik Parkı, 15 Temmuz Demokrasi ve Özgürlük Parkı ve Yeniyol Sokak’tan marşlar eşliğinde coşkuyla geçerek, Malkara Sokaklarında Cumhuriyetine sahip çıkarak Cumhuriyet Bayramı’nı kutladılar.

Cumhuriyet Bayramının 99. yılında coşku içerisinde düzenlenen Fener Alayı yürüyüşü Atatürk Anıtı önünde son buldu.

Fener Alayı yürüyüşünün ardından Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul; “7 den 70 e bayraklarıyla, meşaleleriyle Cumhuriyetimizin 99. yıl coşkusuna ortak olan, bizlerle birlikte olan tüm hemşehrilerime en içten duygularımla teşekkür ediyorum. Sadece bir yüzyıl değil sonsuza kadar hep birlikte gazi paşanın gösterdiği hedefe yürüyeceğimize bütün Malkara olarak and içiyoruz. Cumhuriyet Bayramımız hepimize kutlu olsun.” dedi.

Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul’un konuşmasının ardından Fener Alayı etkinliği son buldu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu