Gündem | AJANSHABER.NET

53 ilde yürütülen “Narkoçelik-9” Operasyonlarında 434 gözaltı yapıldı

53 ilde yürütülen “Narkoçelik-9” Operasyonlarında 434 gözaltı yapıldı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada; 41 ilde Emniyet Genel Müdürlüğü, 12 ilde Jandar Genel Komutanlığı tarfından düzenlenen Narkoçelik-9 Operasyonlarında 1 ton 43 kilgoram uyuşturucu madde ve satışa hazır 387 adet uyuşturucu hap ele geçirildiğini duyurdu.

Operasynolar; İzmir, Samsun, Şanlıurfa, Ankara, Şırnak, Tekirdağ, Malatya, Isparta, Sakarya, Gaziantep, Antalya, Balıkesir, Bursa, Adana, Konya, Mersin, Kocaeli, Diyarbakır, Kırşehir, Kahramanmaraş, Denizli, Osmaniye, Van, İstanbul, Aksaray, Aydın, Batman, Muğla, Afyonkarahisar, Kayseri, Eskişehir, Ordu, Adıyaman, Erzincan, Karaman, Kırklareli, Amasya, Hatay, Kütahya, Rize ve Zonguldak illerinde gerçekleştirildi.

Toplamda 53 ilde yürütülen Narkoçelik-9 Operasyonlarına 565 ekip, 1602 personel ve 28 narkotik köpeği katıldığı duyuruldu.

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen operasyonda 65 kilogram skunk, 131 kilogram metamfetamin ve 199 bin 370 adet uyuşturucu hap ele geçirildi. Operasyonda toplam 7 sokak satıcısı yakalandı.

Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen operasyonda ise 176 kilogram skunk, 62 kilogram bonzai ve 2.5 kilogram esrar ele geçirildi. Bu operasyonda 14 sokak satıcısı yakalandı.

İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen operasyonda ise 26 kilogram esrar ele geçirildi ve 1 zehir taciri yakalandı.

Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yapılan operasyonda 18 kilogram metamfetamin ele geçirildi ve 3 zehir taciri yakalandı.

Kahramanmaraş, Konya, Tekirdağ, Samsun ve Afyonkarahisar il emniyet müdürlüklerinin de gerçekleştirdiği operasyonlarda uyuşturucu madde ve sokak satıcılarına yönelik benzer başarılar elde edildi.

Jandarma Genel Komutanlığı Koordinasyonunda İl Jandarma Komutanlıkları tarafından gerçekleştirilen “NARKOÇELİK-9” operasyonlarında önemli miktarda uyuşturucu madde ele geçirildi.

Antalya İl Jandarma Komutanlığı operasyonunda 22 kilogram 150 gram metamfetamin, 10 kilogram eroin, 1 kilogram kubar esrar ve muhtelif miktarlarda eroin, sentetik hap ve kök kenevir bulundu. Toplamda 65 sokak satıcısı yakalandı.

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı operasyonunda 5 kilogram kokain ve 7 kilogram skunk ele geçirilirken, 3 sokak satıcısı yakalandı.

Hakkari İl Jandarma Komutanlığı’nın arazi operasyonunda 103 kilogram metamfetamin, 34 kilogram eroin, 24 kilogram morfin ve 13 kilogram afyon sakızı ele geçirildi.

Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı arazi operasyonunda 231 kilogram esrar bulundu.

Kahramanmaraş İl Jandarma Komutanlığı operasyonunda 1 kilogram metamfetamin, 1 kilogram bonzai ve 2 kilogram esrar ele geçirilirken, 19 sokak satıcısı yakalandı.

Bingöl İl Jandarma Komutanlığı’nın arazi operasyonunda 64 kilogram esrar bulundu.

Batman İl Jandarma Komutanlığı operasyonunda 10 kilogram skunk ele geçirilirken, 2 zehir taciri yakalandı.

Van İl Jandarma Komutanlığı arazi operasyonunda 53,900 adet sentetik ecza bulundu.

Adana İl Jandarma Komutanlığı operasyonunda 3,204 adet sentetik ecza ele geçirilir

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu