Spor | AJANSHABER.NET

Ahmet Nur Çebi: Belki Alli uçacak, Masuaku coşacak | AJANSHABER.NET

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, kulübün son durumu, transfer çalışmaları ve gündemle ilgili konuştu.

Antalya’da, basın mensuplarıyla kahvaltı organizasyonunda bir araya gelen Çebi’nin bunun sonrasındaki konuşmasından satır başları şöyle:

– Beşiktaş’ı mali ve ekonomik anlamda iyi idare ettiğimizi düşünüyorum. Benim başkanlığım döneminden 300 milyon lira zarar söz konusu.

– Benden önce yapılan kontratların bedeli 700 milyon lira pandemide 115 milyon euroluk kayıp söz konusu. Ekonomik anlamda pandemi olmasaydı, yan sahada koşan futbolculardan kurtulabilmiş olsaydık Beşiktaş’ın 3 milyar lira eksik borcu olurdu.

– 1 milyar faiz ödeyen bir kulübün hala borçlarını ödeyebilmesini ben başarı olarak görüyorum. Bunları kör olup görmeyen arkadaşlara hatırlatarak iyi niyetle bakmalarını, iyi niyetler gördüklerini söylemelerini rica ediyorum.

– Bu sıkıntılı durum içinde personel ve sporcularımıza bir kuruş borcumuz yok.

– “Bunu nasıl yapıyorsunuz, değirmenin suyu nereden geliyor?” derseniz sır, söylemem. (Gülerek) Para basıyorum.

– Benim için Beşiktaş çok kıymetli. Her Beşiktaşlı için de öyle… Kıymet ve değer verdiğiniz kurumlara, onlara zarar vermemek adına fedakârlık gerekiyor. Ben de fedakârlık yapmayı vazife edindim.

– Fedakarlıklar sadece maddi olmaz. Manevi anlamda da fedakârlık gerekir. Bir şeyden hoşlanmasanız dahi onlara cevap vermemek, susmasını becerebilmek fedakarlıktır.

– Beşiktaş camiası akıllıdır, bilgedir. Orada yapılan konuşmaların her halükârda değerlendirmesini yapacaktır.

– 5-6 ay önce seçim yaşadık. Seçim oldu, o gün seçime girmek istemeyenlerin seçim havası yaratmayı istemelerini ve ne sebeple yapmak istediklerini anlamış değilim.
– Sayın Divan Başkanı ifade etmişti, borcu yönetmek varlığı yönetmekten daha zordur. Ben 2. başkanlık döneminden beri borç yönetiyorum.

– Belirli tavırlarla, konuşmalarla, muhalefetle, çok genç taraftar kardeşlerimizi kullanarak Akatlar’da kötü emelleri için kullanarak bir yere varamayacaklarını bilmelerini istiyorum. Taraftar üstünden yönetimi düşürmeye çalışmayı doğru bulmuyorum.

– Kulübün bir kuruşuna zeval gelmemesi için yıpranıyorum. Enerji harcıyorum. Bunun karşılığını almak istemek en doğal hakkım.

– Şenol Güneş, 2 şampiyonluk aldığımız, Avrupa’da namağlup gruptan çıktığımızda beraber çalıştığım, gelmesinde önemli rol oynadığım bir değerdir. Yaşça büyük ağabeyim ve aile dostluğum vardır. Türk futboluna kattığı değerler ortadadır.

– Transferde hocanın fikri 3-4 takviye idi. 6 maça bir bakalım. Belki şüpheli bakılan Alli uçacak. Masuaku dizindeki problemi yüzde yüz aşıp coşacak. Öyle olursa da, kimseyi almaya gerek kalmaz. Ha olmadı ise de çaresine bakarız.

– Caner benim sevdiğim, hırsını beğendiğim bir futbolcu. Formamızı giymiştir. Ama iş başka, aşk başka. O gün ona ihtiyaç var mı bakacağız. Ne yok diyebilirim ne var diyebilirim. Bugün için gündemimizde Caner yok.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu