Gündem | AJANSHABER.NET

AK Parti’de MKYK bugün toplanıyor

AK Parti’de MKYK bugün toplanıyor

Ankara-BHA

AK Parti Merkez Karar Yürütme Kurulu, (MKYK) Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında saat 14.00’da Ankara Söğütözü’nde yer alan Ak Parti Genel Merkezinde toplanacak.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, bir önceki MKYK toplantısı sonrası düzenlediği basın toplantısında  basın toplantısı düzenleyerek şunları kaydetmişti;

Yerel seçimlerin ardından yapılan ilk MKYK toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçimlerle ilgili değerlendirme yaptığını belirten Çelik, Erdoğan’ın parti kurullarına verdiği talimatlar doğrultusunda raporlar hazırlanacağını söyledi.

MKYK toplantısında Yerel Yönetimler Başkanlığı, Seçim İşleri Başkanlığı ve Strateji Heyeti Başkanlığının sunum yapacağını aktaran Çelik, toplantının ana gündem maddesinin seçimlere dönük olduğunu kaydetti.

Çelik, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın toplantıda iç ve dış politikaya dönük değerlendirmeler de yaptığını ifade etti.

Şu anda bütün dünyanın konuştuğu tek konunun İsrail-İran gerilimi olduğuna işaret eden Çelik, şunları kaydetti:

“Netanyahu ve ekibinin bir katliam siyaseti takip etmesiyle birlikte bölgedeki tansiyonun daha da yükseleceğini, hatta Netanyahu ve ekibinin bölgedeki tansiyonu yükseltmek üzere kasti, hesaplı ve sistematik bir politika izlediğini ifade etmiştik. Daha da ötesi bir şekilde Netanyahu ve ekibi, ‘bölgesel savaş çıksın ve adeta bu savaşa da ABD dahil olsun’ diye maalesef son derece riskli bir senaryonun peşinde koşmaktadır.

Bu konuda ABD başta olmak üzere herkesin sağduyulu olması gerekir. Çünkü sık sık batılı devletlerin vurgu yaptığı İsrail’in güvenliğiyle bu konuların herhangi bir alakası, ilgisi yoktur. Hatta bir devletin güvenliğinden bahsedilecekse Netanyahu ve ekibinin yaptığı her şey, kendi ülkelerini ve bölgeyi daha da güvensizleştirmekten başka bir sonuç göstermeyecektir. Filistin’e dönük ortaya konulan soykırım siyaseti 40 bine yakın insanın ölümüne sebep oldu ve halen de buradaki olumsuz koşullar bütün dünyanın gözü önünde devam ediyor.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu