Yaşam | AJANSHABER.NET

Aksu’da kurbanlıklar tek noktada satılacak


Aksu’da kurbanlık satış yeri olarak Çalkaya Mahallesinde Aksu Belediyesine ait yaklaşık 10 bin metrekarelik alan belirlendi.

featured


Aksu’da kurbanlıklar tek noktada satılacak

İlçede başka bir bölgede kurbanlık satışına izin verilmeyecek. Büyük ve küçükbaş kurbanlık satmak isteyenler Aksu Belediyesine müracaat edecek.

Bir çim ve yazı görseli olabilir

Aksu Belediyesi yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde ilçede kurbanlık satış yeri olarak tek noktayı belirledi. Çalkaya Mahallesinde mülkiyeti belediyeye ait olan etrafı tel örgülerle çevrilerek güvenli hale getirilen yaklaşık 10 bin metrekarelik alan ilçenin tek kurbanlık satış noktası olarak belirlendi.

Aksu Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, kurbanlık satış noktası olarak belirlenen bölgede incelemelerde bulundu. İlçede başka bir noktada kurbanlık hayvan satışına izin verilmeyeceğini belirten Başkan Yardımcısı Çelik, büyük ve küçükbaş hayvan satışı için müracaatların Aksu Belediyesi’ne yapılmasını istedi.

Bir 3 kişi ve yazı görseli olabilir

İlçe sınırları içerisinde başka satış yeri belirlenmeyeceğinin altını çizen Başkan Yardımcısı Çelik, “Yerleşim yerlerine uzak, hijyenik, güvenlikli ve Zabıta personelimizin kontrolünde bir hayvan satışı için her türlü ihtiyaca cevap verebilecek kapasitede bir yer oluşturduk. Başvuru sırasına göre satıcıların yerleri belirlenecek” şeklinde konuştu.

Aksu’da kurbanlıklar tek noktada satılacak


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu