Ekonomi | AJANSHABER.NET

Amgen, çeşitliliği ile bilime yön veriyor | AJANSHABER.NET

Amgen Türkiye, Global Çeşitlilik Farkındalık Ayı’nı “Çeşitliliğimiz ile bilime yön veriyoruz” mottosu doğrultusunda hayata geçirdiği etkinliklerle kutladı. Ekim ayı boyunca devam eden faaliyetler ile çeşitlilik, kapsayıcılık ve aidiyet farkındalığını güçlendirmek hedeflendi.

Amgen Türkiye, Global Çeşitlilik Farkındalık Ayı’nı tüm çalışanları ile birlikte kutladı. “Çeşitliliğimiz ile bilime yön veriyoruz” mottosuyla gerçekleştirilen eğitimler, paneller ve sosyal medya çalışmaları ile çeşitlilik, kapsayıcılık ve aidiyet farkındalığını güçlendirmek hedeflendi. Rehber dokümanlar ve iletişim materyallerinin de paylaşıldığı etkinlikler, Global Çeşitlilik Farkındalık Ayı kabul edilen Ekim ayı boyunca devam etti.

Amgen Türkiye, şirketlerin insan hakları ve çeşitlilik zeminine dayanan politikalarla ileriye gideceğine inanıyor ve bu anlayışı iş stratejisine yerleştiriyor. Amgen, Çeşitlilik, Kapsayıcılık ve Aidiyet (DI&B) yaklaşımı ile tüm çalışanların kendilerine saygı duyulduğunu, değer verildiğini hissettikleri ve tam potansiyellerini ortaya çıkarabilmelerini mümkün kılacak kapsayıcı ve üretken bir ortam sağlamaya önem veriyor.

“Çeşitlilik, daha yaratıcı bir çalışma ortamı sağlayarak bizi güçlendiriyor.”

Amgen Türkiye Genel Müdürü Güldem Berkman, fırsat eşitliği, çeşitlilik, kapsayıcılık ve aidiyet kavramlarını her alanda uyguladıklarını söyledi. Güldem Berkman, “Çeşitliliği merkeze alan kapsayıcı bir işyeri olmak, yaratıcılığı ve inovasyonu teşvik ediyor. Amgen’de birbirimizin yeteneklerinden ve geçmişlerinden yararlandığı kapsayıcı, yüksek performanslı bir kültürü teşvik ediyoruz. Bu konuda farkındalık yaratmak üzere iş birlikleri yapıyoruz. Çeşitlilik, tedarikçi seçimlerinde de dikkate aldığımız bir kavram. Öte yandan, kadın istihdamına katkıda bulunacak politikalarla kadınların iş gücüne katılımını her zaman teşvik ediyoruz. Çeşitlilik, daha yaratıcı bir çalışma ortamı sağlayarak bizi güçlendiriyor. Farklılıklarımızı kabul ediyor birbirimizin farklılıklarından ilham alıyoruz. Birbirinden öğrenmeye değer veriyoruz” ifadelerini kullandı.

Global Çeşitlilik Farkındalık Ayı’nda; “Cerebral Palsy Farkındalık Oturumu”, “Mental Sağlık Günü Oturumu”, “Kapsayıcı İletişim Eğitimi”, “Kariyerine Yön Ver Paneli” ve “Çeşitliliğimizin Ne Kadar Farkındayız? Oynayarak Öğreniyoruz Oturumu” düzenlendi. Ekim ayının başında ise, yönetim ekibi ile Kapsayıcı Liderlik atölyesinde bir araya gelerek bu konuyu gündeme getiren Amgen Türkiye; yönetim ekibinin bireysel taahhütlerini aldı, akabinde bu konudaki kararlılığı ve vizyonu ortaya koyacak şirket taahhüdünü de oluşturmaya başladı. Tüm etkinlikler Amgen çalışanları tarafından büyük ilgi gördü.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu