Spor | AJANSHABER.NET

Anadolu Efes’te Ergin Ataman, Beşiktaş Emlakjet maçı sonrası konuştu | AJANSHABER.NET

AJANSSPOR – HABER

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nde Beşiktaş Emlakjet, Anadolu Efes ile karşı karşıya geldi. Müsabaka Beşiktaş Akatlar Arena’da oynandı. Karşılaşmayı Anadolu Efes 99-86 kazandı.

Karşılaşma sonrası Anadolu Efes koçu Ergin Ataman, karşılaşma sonrası açıklamalarda bulundu.

“Hep maçı önde götürdük”

Rakibin maçın sonuna kadar iyi mücadele ettiğini ifade eden Ataman, “Evet, güzel bir maç oldu. Biz hep maçı önde götürdük ama Beşiktaş da mücadeleyi bırakmadı.” dedi.

Matt Mooney açıklaması

Karşılaşmada Beşiktaş Emlakjet’te Matt Mooney 28 sayıyla mücadele etti. Matt Mooney’e değinen Ataman, “Özellikle kısaları Matt Mooney’i durdurmakta çok zorlandık, 28 sayı attı bugün. ” dedi.

“Doğru atışları bulduk”

Maçın başından sonuna kadar iyi mücadele ettiklerini ifade eden Ataman, “Yine de hücumda topu iyi çevirdik ve doğru atışları bulduk. Hücum anlamında söyleyecek çok bir şey yok, zaten 99 sayı attık.” dedi.

“Yorgunluk etkisi var”

Aynı zamanda Euroleague’de de mücadele eden Anadolu Efes’in yorgunluğuna dikkat çeken Ataman, “Savunmada zaman zaman çok kolay sayılar yedik ama bunda yorgunluk etkisi var. ” dedi.

“Hataları yapmadık”

Mücadele boyunca daha önceki hatalarını tekrarlamadıklarını ifade eden Ataman, “Daha dün akşam Kaunas’tan dönebildik. Elbette bir yorgunluk var ama bugün konsantre olarak önceki lig maçlarında yaptığımız hataları yapmadık.” dedi.

“Ciddi bir kadro farkı var”

Son olarak Beşiktaş’ı da verdikleri mücadeleden dolayı tebrik eden Ataman, “Beşiktaş’ı da kutlarım, iyi mücadele ettiler ama ortada ciddi bir kadro farkı var. Sonuçta maç bizim galibiyetimizle bitti.” dedi.

Anadolu Efes, ligde 10 maç sonunda 7. galibiyetine ulaşırken, Beşiktaş Emlakjet 8. kez mağlup oldu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu