Gündem | AJANSHABER.NET

Ayvalık Belediyesi’nin, 16. Travel Turkey İzmir Fuarı’nda açtığı standı ile yoğun ilgi gördü | AJANSHABER.NET

Gastronomisinden tarihine, kültüründen sanatına birçok alanda zenginlikleriyle 3 gün süren fuarda yoğun ilgi ile karşılanan Ayvalık standı, Ayvalık’ın tanınmasını sağladı.

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin’in eşi Canan Ergin ile birlikte ziyaretçilere ikram ettiği ürünler büyük beğeniyle karşılandı.

Yoğun ilgi gören stantta Belediye iştiraklerinden Paşa Limanı’nın Ayvalık Mutfağı’dan yerel lezzetleri, Belediye zeytinliklerinin kooperatif tarafından işlenen zeytin ve zeytinyağları, Üretim Mutfağı’nın yöresel tatları ve mahalleevlerinin el emeği ürünleri ve mis kokulu sabunları yer aldı.

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin Ayvalık’ın her platformda tanıtılması için çabaladıklarını belirterek, “Kentimizin birçok özelliği var. Turizm açısından hak ettiği noktalara getirmemiz gerektiğinin bilincindeyiz, farkındayız. Ayvalık’ımız deniz turizminden, tarihi kültürel turizme ve gastronomisine kadar bambaşka özelliklere sahip. Tüm bunlarla ilgili olarak, bu özelliklerini ortaya koyup tanıtmak amacıyla İzmir Turizm Fuarı’ndaydık. Burada turizm sektörünün de profesyonelleriyle, Ayvalık’ımızı daha iyi tanıtıcı ve anlatıcı çalışmalar yapıyoruz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu