Gündem | AJANSHABER.NET

Azerbaycan Ankara Büyükelçisi Reşad Memmedov’dan RTÜK’e önemli ziyaret


Büyükelçi Reşad Memmedov ve beraberindeki heyet iki kardeş ülke arasındaki ilişkileri değerlendirmek ve yayıncılık alanındaki son gelişmelerle alakalı görüş alışverişinde bulunmak üzere Başkan Ebubekir Şahin tarafından ağırlandı. Görüşmeye Büyükelçinin yanı sıra Azerbaycan Büyükelçiliğinden Müsteşar Eldar Aliyev ve Başkatip Aygün Gojayeva katılırken Başkan Şahin’ e Üst Kurul Başkan Yardımcısı Deniz Güler ve Uluslararası İlişkiler Dairesi Başkan Vekili Osman Arvas da eşlik etti.

featured


Azerbaycan Ankara Büyükelçisi Reşad Memmedov’dan RTÜK’e önemli ziyaret

ANKARA-BHA

Çok sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen görüşmede Büyükelçi Memmedov Türkiye Azerbaycan ilişkilerinin tüm dünyaya örnek teşkil ettiğini ve özellikle Türk dünyası devletleri tarafından dikkatle ve takdirle karşılandığını belirtti.

Bu coğrafyadaki en önemli iki devletin aslında tek bir millet olduğuna değinen Büyükelçi gençlerin ve çocukların da bu bilinçle yetiştirilmesinin hayati önem taşıdığını vurguladı. Başkan Ebubekir Şahin,  Azerbaycan’ın  Türk milletinin gönlünde  vazgeçilmez bir sevgiye sahip olduğunu ve  bu dost ve kardeş ülkeyi Türkiye’ den ayırt etmenin mümkün olmadığını belirterek iki ülke arasındaki bu ilişkilerin titizlikle korunmasının ve güçlendirilmesinin tüm coğrafyaya çok büyük katkılarının olacağını söyledi.

Azerbaycan Cumhuriyeti Görsel İşitsel Konseyi (ARAŞ) Başkanı İsmet Sattarov ile de çok iyi ikili ilişkiler yürütüldüğünü belirten Başkan Şahin sonbaharda da RTÜK öncülüğünde ve TDT çatısı altında kurulması planlanan Türk Devletleri Teşkilatı Düzenleyici Otoriteler Forumu olan T-BRAF la ilgili de Başkan Sattarov ile sürekli irtibat halinde olduklarını belirtti. İki kardeş ülke arasındaki ilişkilere özellikle Türk yapımı tarihi filmlerin de olumlu katkı sağladığı ve bu filmlerin desteklenmesinin gerektiği taraflarca zikredildi. Görüşme karşılıklı hediye takdimi ve iyi dilek ve temmennilerle sona erdi.

Azerbaycan Ankara Büyükelçisi Reşad Memmedov’dan RTÜK’e önemli ziyaret


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu