Güncel | AJANSHABER.NETGündem | AJANSHABER.NET

Bakan Bozdağ’dan Kılıçdaroğlu’na ‘çocuk istismarı’ yanıtı | AJANSHABER.NET

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde partisinin olağanüstü grup toplantısının başlamasının ardından toplantıyı bitirerek Adalet Bakanlığı’na yürüdü.

BAKAN BOZDAĞ’DAN YANIT

Öte yandan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Kılıçdaroğlu’nun Adalet Bakanlığı’na yürümesinin ardından sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.

Bakan Bozdağ’ın açıklamaları şöyle; Adalet Bakanlığı olan biten hakkında sessiz kalmadı.Ama belli ki Sn.Kılıçdaroğlu’na doğru bilgi aktarılmıyor.O yüzden yaptığım açıklamayı bir de buradan yazayım: Çocuğun cinsel istismarı; din, ahlak, hukuk ve kültür dahil ne kadar mukaddes değerimiz varsa hepsini çiğnemektir

Çocuğun cinsel istismarı,bir insanlık suçudur. Mağdure Cumhuriyet Başsavcılığına şikayette bulunmuş, Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma açmış,gerekli tahkikatı yapmış, iddianame hazırlamış ve mahkemeye sunmuş, mahkeme iddianameyi kabul etmiş ve yargılama sürecini başlatmıştır.

Yargılama süreci, kanunlarımızın öngördüğü usulde devam ediyor. Yargılama sonunda maddi hakikat,ortaya çıkacaktır. Yargıya güvenelim,
yargılama sonucunu bekleyelim. Yargılama sonucunda hak da adalet de yerini bulacaktır.

CHP Genel Başkanı sayın Kemal Kılıçdaroğlu,bu sabah da Adalet Bakanlığına yürüdü. Sayın Kılıçdaroğlu Adalet Bakanlığından randevu istemedi. Eğer randevu istemiş olsaydı kendisine randevu verirdim. Randevusuz geldiği halde görüşmek isteseydi, kendisiyle yine görüşürdüm.

Sayın Kılıçdaroğlu,Adalet Bakanı ile görüşme yerine basın açıklaması ile yetindi. Canı sağ olsun. Biz, memleketimizin her meselesini Türkiye’nin ikinci büyük partisinin Genel Başkanıyla her daim görüşmeye ve konuşmaya hazırız.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu