Gündem | AJANSHABER.NET

Bakan Işıkhan’dan bayram ikramiyesi açıklaması geldi

Çalışşma ve Sosyal Politikalar Bakanı Vedat Işıkhan, emekliye verilecek bayram ikramiyesiyle illgili açıklamalarda bulundu. 3 bin liralık ikramiyenin bayram öncesi hesaplara yatacağı belirtildi.

featured

Bakan Işıkhan’dan bayram ikramiyesi açıklaması geldi

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilen Kabine Toplantısı sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı Bakan Işıkhan bir gazetecinin bayram ikramiyesiyle ilgili sorusuna ” “Hayırlı olsun. Yasa Meclis’ten geçmiş durumda. Ödeme günlerini planlıyoruz. Bayramdan önce emeklilerimizin hesabına aktarmış olacağız. Biz her zaman en iyi rakamları vermeyi arzu ederiz. Ancak koşullar doğrultusunda hareket ediyoruz. İnşallah daha iyi hizmetlerimiz olacak” şeklinde yanıt verdi.

Bakan Işıkhan, Bağ-Kur’luların sigorta prim gün sayısının, SSK’lıların prim gün sayısıyla eşitlenmesi konusunda seçim sonrası çalışma olup olmayacağıyla ilgili soru üzerine, “O da orta vadeli planlarımızın arasındaydı. Düzenleme içine alacağız tabii” dedi.

İstihdamı artırmanın ve kayıt dışılığı azaltmanın, en önemli hedefleri arasında bulunduğunu belirten Işıkhan, ayrıca Emekliler Yılı kapsamında emeklilere desteklerinin olacağını ve çalışmaların devam ettiğini aktardı.

Bakan Işıkhan’dan bayram ikramiyesi açıklaması geldi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu