Güncel | AJANSHABER.NETGündem | AJANSHABER.NET

Bakan Varank’tan muhalefete yabancı danışman tepkisi: İthal muhalefetsiniz | AJANSHABER.NET

Bakan Varank’ın açıklamalarından satır başları şöyle;  Türkiye Yüzyılı’nı üretim yüzyılı yapmak için var gücümüzle çalışıyoruz. İktidara gelir gelmez işlere koyulduk. Yaptığımız bu yatırımlar katma değer olarak ülkemize dönüyor. Demir çelik üretiminde Avrupa’nın bir numarası Türkiye, çimento üretiminde Avrupa’nın bir numarası kim Türkiye. Ticari araç üretiminde Avrupa’nın bir numarası kim Türkiye. Bugün, dünyanın dört bir yanında Türk sanayisinin başarısı konuşuluyor. Fabrika kurulmayan bir ülkede sanayi hasılası yüzde 6,3 büyür müydü? Nasıl oluyor da fabrika kurulmayan ülkede ihracatın lokomotifi sanayi olabiliyor.

Biz çip üretebiliyoruz. Kılıçdaroğlu’nun gezisinden hangi teknoloji ön plana çıktı? Hamburger teknolojisi. Yerli otomobil ne oldu sorusuyla karşılaştık. Biz ilk günden itibaren bu süreci şeffaf bir şekilde kamuoyuyla paylaşıyoruz. Fabrikası nerede dediler? İşte bu yıl 29 Ekim’de Togg’un teknoloji kampüsünü büyük bir coşkuyla açtık. Nerede bu araba diyordunuz ya? Tüm heybetiyle Gazi Meclisimizin kapısının önünde duruyor. Zoom toplantısı yapmayı teknoloji zannedenler teknoloji görmek istiyorlarsa Meclis’in önüne gidip bakabilirler. Ne kadar imkanınız olursa olsun yüreğiniz olmadan bu işleri başaramazsınız. Peki o yürek kimde var? Yapamazsınız diyenlere, bu milletin bir hayalini daha gerçeğe dönüştüren Recep Tayyip Erdoğan’da var. İşte lider, işte vizyon, işte teknoloji.

İTHAL MUHALEFETSİNİZ SİZ

Hala parça hesabı yaparak Togg’un yerliliğini sorgulamaya çalışan bir muhalefetle karşı karşıyayız. Danışman Amerika’dan finansman Londra’dan akıl Almanya’dan. Asıl sizin nereniz yerli, ithal muhalefetsiniz siz. Artık doğru zamanda doğru teknolojiye yatırım yapan bir Türkiye var.

Türkiye girişmcilik alanında altın çağını yaşıyor. Sizin gözlerinizi yumduğunuz gerçek tam olarak bu. Kılıçdaroğlu çıkmış Türkiye’ye para yağdıracakmış. Sen önce tuttuğun danışmanı getir. 

YOLSUZLUK İDDİALARINA SERT TEPKİ: İSPAT ETMEYEN NAMERTTİR!

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, muhalefetin yolsuzluk iddialarına yanıt verdi. Bakan Varak, “Bunu ispat etmeyen, suç duyurusunda bulunmayan namerttir. 17 Yıldır fiilen siyasetin içindeyim. Benimle ilgili en ufak yolsuzluk bulamayanlar akrabalarım üzerinden bana iftira atmaya çalışıyorlar. Ortada bir yolsuzluk usulsüzlük varsa ispat etmeyen namerttir. Biz haram işinden anlamayız.” dedi.

 

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu