Güncel | AJANSHABER.NETGündem | AJANSHABER.NET

Batu Alıcı 1 milyonluk soruyu kazandı mı? Kim Milyoner Olmak İster’de nefesler tutuldu… | AJANSHABER.NET

Kenan İmirzalıoğlu’nun sunumuyla Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında 1 milyon değerindeki soruyu gören genç yarışmacı Batu Alıcı, 1 milyonluk soru için yarışıyor. Boğaziçi Üniversitesi’nde Elektrik-Elektronik Mühendisliği öğrencisi olan Batu Alıcı, zekasıyla herkesin takdirini kazandı. Üniversiteye giriş sınavında sayısal alanda Türkiye genelinde 404’üncü olan Alıcı, Kenan İmirzalıoğlu’nun da övgülerinden nasibini aldı. İmirzalıoğlu, “Tebrik ederim Batu. Hem çok yakışıklısın, hem zekisin hem çalışkansın demek ki” diyerek hayranlığını ifade etti.

KİM MİLYONER OLMAK İSTER’DE 3 YIL SONRA TARİHİ AN

3 yıl aradan sonra ilk kez bir yarışmacı milyonluk soruyu açtırmaya hak kazandı. Henüz 20 yaşındaki Batu Alıcı, hayatındaki başarıyı yarışmaya yansıtmayı başardı. Bütün soruları doğru cevaplayan Batu, son soruya kadar geldi.

BATU’DAN AÇIKLAMA: BEKLEMEK ZORDU

Batu yaptığı açıklamada, “Bir şeylere göz gezdirdim. Daha önce yaşanmış büyük depremle bak demişti bir arkadaşım. Neye bakacağımı da bilemedim. Bir haftayı geçirmek zor oldu. Bir sürü mesaj geliyor. Beklemek zordu gerçekten. Plan aslında çok düşüneceğim gerçekten. Şık elemeye çalışacağım. İlk önce etraflıca düşüneceğim. Çok heyecanlı ve mutluyum. ” dedi.

İŞTE 1 MİLYONLUK SORU

Hangisi Dede Korkut hikayelerindeki karakterleden biri değildir?

 

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu