Gündem | AJANSHABER.NET

Beypazarı’ndan bu yıl Hacca gidecek olan hacı adaylarına seminer verildi

Beypazarı’ndan bu yıl Hacca gidecek olan hacı adaylarına seminer verildi

Yaşar TONBAK/ ANKARA BHA

Başkentin Beypazarı İlçesinde bu yıl kutsal topraklara Hac farizasını ifa etmek üzere gidecek olan Hacı adaylarına müftülük tarafından seminer veridi.
2024 Yılında Hacca gidecek olan Hacı adaylarına, Yatılı Bölge Hafızlık Kuran kursu salonunda, Din hizmetleri uzmanı Hakkı Çetinkaya, tarafından verilirken 2 günüde ilçe Müftüsü Ahmet İnciler, tarafından, “ihrama girme, İhramı bağlama teknikleri, İhramlıyken nelere dikkat edilmesi gerekir ve İhramdan ne zaman çıkılır” gibi konularda seminer verildi.
Beypazarı İlçesinde bu yıl 60 Kişi Kutsal topraklara gideceği kaydedilirken, bunun 34 kişisinin bayan hacı adayı olduğu ve yaş ortalamasının ise 55 ile 60 olduğu öğrenildi.

Hacı adaylarının aşıları yapıldı

İlçe Sağlık müdürlüğü ekibi tarafından İlçe müftülüğü tarafından seminer salonuna alınırken ve seminer sonrasında hacı adaylarının aşıları yapıldı.

Aşı Kartlarını sakın kaybetmeyin

2024 Yılında Beypazarı İlçesinde hacca gidecek hacı adaylarını aşıları yapılırken, görevliler tarafından bir yanda da Aşı karları doldurularak kendilerine verilirken aşı kartlarının önemli olduğu ve hava alanında görevliler tarafından istendiği kaydedildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu