Yaşam | AJANSHABER.NET

Boğdu, parçaladı, buzdolabına koydu! 23 yıllık evlilikteki korkunç sonun sebebi | AJANSHABER.NET

Derleyen: Can Şişman / Milliyet.com.tr – Brezilya’nın güneyindeki Santa Catarina eyaletinde yaşayan Hoeckler çifti 23 yıllık evlilikleri boyunca birçok problem yaşamıştı. Claudia Tavares Hoeckler 40 yaşındaydı. Kocası Valdemir Hoeckler ise ondan 12 yaş büyüktü. 23 yıl önce 1999 yılında evlenen çift, yıllardır eyaletin sakin bölgelerinden Lacerdopolis’te yaşıyorlardı. Sosyal çevreleri geniş değildi. Her ikisi de vakitlerinin çoğunu ya işte ya da evde geçiriyordu. Neredeyse çeyrek asırdır evli olmalarına rağmen çocukları olmamıştı. Birbirilerinden kopamayan ikili, sosyal ortamlarda birlikte mutluluk pozları vermelerine rağmen sık sık kavga ediyordu. Tartışmak ya da kavga etmek adeta Hoeckler çifti için su içmek ya da tuvalet ihtiyacını karşılamak kadar sıradan bir durumdu. Fakat yıllar içinde bu kavgalar giderek çığrından çıkacak bir düzeye kadar ilerledi.

İŞ ARKADAŞLARI PANİĞE KAPILDI

Takvimler 14 Kasım 2022’yi gösterdiğinde iş arkadaşlarından haber alamayan meslektaşları, 52 yaşındaki adamın başına bir şey geldiğini düşünmeye başlamışlardı. Haklılardı. 52 yaşındaki Valdemir Hoeckler son olarak 13 Kasım tarihinde evden dışarı adımını atmıştı. 14 Kasım’da kayıplara karışan 52 yaşındaki adam, sevdiklerini endişelendirmişti.

İş arkadaşları, kendilerine haber vermeden işe gelmeyen Valdemir Hoeckler’e gün içinde ulaşmaya çalıştı ancak bütün çabalar sonuçsuz kaldı. Günün sonunda iş yerindeki çalışanlar, ekip arkadaşlarının kayıp olduğundan emin olarak polise gitmeye karar verdi. Bu karar, Valdemir Hoeckler’le ilgili korkunç bir gerçeği açığa çıkaracaktı.

GÖRDÜKLERİ MANZARAYA İNANAMADILAR

Valdemir Hoeckler’in nerede olduğuna dair incelemelerde bulunan polis, çok geçmeden dehşet veren bir tabloyla karşılaştı. Valdemir Hoeckler’in evine adım atan polis, adamın 23 yıllık eşinin evde olmadığını fark etti. Hızlıca evin içerisine giren polis, mutfakta kan donduran bir manzarayla burun buruna geldi. Valdemir Hoeckler’in parçalara ayrılmış kanlar içindeki cansız bedeni buzdolabında bulundu.

Derin dondurucudaki baş kısmının arkasında büyük bir yara vardı. Valdemir Hoeckler, kafasına aldığı büyük bir darbe sonucunda yaşamını yitirmiş, cansız bedenine ait parçalar buzdolabında bulunabilmişti. Bu kadar korkunç bir cinayeti işleyen kişinin kim olduğunu bulmaya kararlı olan ekipler, o sırada evde olmayan Hoeckler’in eşi Claudia Tavares Hoeckler’i baş şüpheli olarak belirledi. Kocasını öldürdüğü düşünülen Claudia Tavares Hoeckler’in nerede olduğunu araştırmaya başlayan ekipler, 40 yaşındaki kadını hiç beklemedikleri bir anda buldu.

‘BENİ SIK SIK ÖLÜMLE TEHDİT EDİYORDU’

21 Kasım’da avukatlarıyla birlikte polis merkezine giden ve teslim olan Claudia Tavares Hoeckler, kocasını öldürdüğünü itiraf etti. Kocasını 13 Kasım’da öldürdüğünü söyleyen Claudia Tavares Hoeckler, önce şehri terk ettiğini ancak polisin cesedi bulup olayın basına yansımasından sonra teslim olmaya karar verdiğini söyledi.

Kocasının kafasına sert bir cisimle vurduğunu ve kanlar içinde kalan adamın dakikalar içinde hayatını kaybettiğini söyleyen Claudia Tavares Hoeckler, cinayeti işleme sebebini anlattığında ise karşısındaki ekipler şoke oldu. Evliliklerinin başından beri tam 23 yıldır kocasından fiziksel, cinsel ve psikolojik şiddet gördüğünü söyleyen Claudia Tavares Hoeckler, “Kocam beni sık sık ölümle tehdit ediyordu” dedi. Yaşadıklarını polise anlatan 40 yaşındaki kadın, vücudundaki morlukları ve uğradığı fiziksel şiddetin izlerini ekiplere tek tek gösterdi.

‘HİÇBİR ŞEY YAPMAMA İZİN VERMEDİ’

40 yaşındaki kadın, verdiği ifadede yıllardır evde mahkum olarak yaşadığını söyledi. Claudia Tavares Hoeckler, “Kendime ait bir hayatım yoktu. Kocam hiçbir şey yapmama izin vermedi. Mesela arkadaşlarımla birlikte asla dışarı çıkamazdı, bunu hiçbir zaman kabul etmedi” dedi. İhtiyaçlarını karşılamak üzere dışarı çıktığı anlarda eşinin kendisini sık sık arayarak taciz ettiğini söyleyen kadın, şunları da ekledi:

“Örneğin saçlarımı boyatmak için kuaföre gidiyordum. Ancak kuafördeki işimin kısa sürmesi gerekiyordu. İşimin uzun sürmesi halinde sürekli beni telefonla arayarak rahatsızlık yaratıyordu. Çoğu zaman kuaförden ıslak saçlarla çıkıp evime yürüyordum.”

Tam 23 yıldır evden dışarı çıktığı her anda adeta zamana karşı yarışmak zorunda kaldığını söyleyen Claudia Tavares Hoeckler, “Hayatımın neredeyse yarısı onun yüzünden baskı altında geçti” itirafında bulundu.

‘AKLIMA BİR TEK BUZDOLABI GELDİ’

Yaşadığı aile içi şiddeti detaylıca ekiplerle paylaşan Claudia Tavares Hoeckler, cinayeti nasıl işlediğini de detaylarıyla anlattı. Kocasına ilk olarak üç adet uyku hapı verdiğini söyleyen 40 yaşındaki kadın, kocasının gözleri kapandığında onu ellerinden ve ayaklarından iplerle bağladığını söyledi.

Kocasının bir süre sonra kendisine gelmeye başlaması üzerine paniğe kapıldığını söyleyen kadın, “Hızlı hareket etmem gerekiyordu. Kafasına sert bir cisimle vurdum ve plastik bir torbayı kafasından geçirdim. Nefes alamamaya başladı. Kısa sürede bilincini kaybetti ve öldü” dedi. Kocasının cesediyle ne yapacağını bilemediğini söyleyen kadın, “Aklıma bir tek buzdolabı geldi” dedi. Polis, kadının tutukluluğunun devam ettiğini ve olayla ilgili soruşturmanın sürdüğünü duyurdu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu