Gündem | AJANSHABER.NET

Büyükşehir sporcularından yeni başarılar geldi 

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in spora ve sorucuya verdiği desteklerle Ordu Büyükşehir Belediye Spor Kulübü sporcuları, farklı spor branşlarından madalyalar ile gelmeye devam ediyor.

featured

Büyükşehir sporcularından yeni başarılar geldi

0RDU -BHA

Jodu/ santraç ve kick boks’da başarının adresi değişmedi . Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in göreve başlamasından sonra yaptığı hamlelerle Ordu adeta bir sporcu şehrine dönüştü. Her branşa özel ilgi gösterilen Ordu’da sporcularda katıldıkları turnuvalarda dereceler elde etmeye devam ediyor.

Bu kapsamda Antalya’da düzenlenen 2024 Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Satranç Şampiyonasında Defne Aldeniz ve Cihan Akif Güngör rakiplerini yenerek Türkiye 2’incisi oldu. Bu başarı sonucunda iki sporcu 21 Ağustos – 01 Eylül 2024 tarihleri arasında Prag’da 39; da yapılacak Avrupa Şampiyonasın milli forma ile ülkemizi temsil edecek. Diğer yandan Judo Federasyonu tarafından Konya’da düzenlenen Spor Toto Ümitler Türkiye Şampiyonası’nda şehrimizi temsil eden Sema Yıldırım bayanlar +78 kg da ve Abdülmecit Gür erkekler +90 kg da Türkiye 2.si olarak şampiyonayı tamamladı. Öte yandan Antalya’da düzenlenen Spor Toto Türkiye Kick Boks Şampiyonasında önemli dereceler elde edildi. Büyükşehir Belediyespor Sporcuları, Hamza Berk Kılıçoğlu Genç erkekler Point Fighting ve Kigh Light kategorisinde +94 kg da 3.lük. Kadir Kaan Özdemir yine Genç erkekler point Fighting kategorisinde 79 kg da 3.lük. Arda Bıçakçı büyük erkekler light contact kategorisinde 79 kg da 3.lük. Aylin Mechler büyük bayanlar light contact kategorisinde 65 kg da 2.lik. Mustafa Eren Öztürk Yıldız erkekler Kick light kategorisinde 52 kg da 1.lik. Eren Yağız Arnak genç erkekler light contact kategorisinde +94 kg da 1.lik elde etti.

Büyükşehir sporcularından yeni başarılar geldi 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu