Yaşam | AJANSHABER.NET

Denizlili 9 yaşındaki Hazal Erbay Çal’ın gururu oldu

 İstanbul’da 42 ülkeden 3 bini aşkın sporcunun katılımıyla düzenlenen. 9. Wako Kickboks Dünya Kupası, 30 kg bayanlar kategorisinde dünya ikincisi olan 9 yaşındaki Hazal Erbay, gümüş madalya kazanarak büyük bir başarıya imza attı.

Minik Hazal’a altın hediye edildi!

Denizli’nin Çal ilçesinden olan Hazal Erbay, bu önemli başarısından dolayı Çal Belediye Başkanı Ahmet Hakan tarafından altınla ödüllendirildi, Başkan Hakan, Hazal Erbay'ı, ailesini, Antrenörü Kaan Öz, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Özgür Artan, Gençlik ve Spor Müdürü Tayfur Öztepe, Halk Eğitim Merkezi  Müdürü Mehmet Denizli ve Gazi İlkokulu Müdürü Mehmet Buldanlı ile birlikte makamında kabul etti.

Başkan Hakan sporun önemini vurguladı!

Başkan Hakan, Hazal Erbay’a altın takarak tebrik etti ve başarısından dolayı gurur duyduğunu ifade etti. İlçemizin adını tüm dünyaya duyurduğu için Hazal Erbay’ın bu başarısının gençlere örnek teşkil etmesini dileyen Başkan Hakan, sporun ve eğitimin önemine vurgu yaptı.

“Çok çalıştım ve disiplinden taviz vermedim”

Başkan Hakan’a teşekkür eden Hazal Erbay, “Başarım ile gururlanan başkanımıza teşekkür ediyorum. Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü himayelerinde Antrenörüm Kaan Öz ile şampiyona için iyi hazırlandım. Çok çalıştım ve disiplinden taviz vermedim. Verimli ve disiplinli çalışınca başarı geliyor. “ dedi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu