Yaşam | AJANSHABER.NET

Eski sevgili için canice plan: Mezar ve balta! Mesajdaki yazım yanlışı ele verdi | AJANSHABER.NET

Derleyen: Can Şişman / Milliyet.com.tr – Birleşik Krallık’a bağlı İngiltere’nin Lancashire bölgesinde yaşayan Katie Kenyon, iki çocuk annesi bir kadındı. 12 ve 14 yaşlarındaki iki çocuğuyla birlikte yaşayan kadın 33 yaşındaydı. Bir süredir birlikte olduğu 51 yaşındaki Andrew Burfield’dan ayrılan Kenyon, hayatını tamamen işine ve çocuklarına ayırmıştı. Ancak bu karardan yıllarca inşaat işçisi olarak çalışan eski erkek arkadaşı Burfield hiç de memnun değildi. Sık sık tekrar bir araya gelme talebinde bulunan adamın teklifleri Kenyon tarafından reddediliyordu.

Eski erkek arkadaşının davranışlarına daha fazla katlanamayıp ayrılık kararı alan Kenyon’ın Burfield’a dönme niyeti yoktu. Ancak Burfield pes etmeyi düşünmüyordu. Uzun bir süre boyunca eski sevgilisinin görüşme tekliflerini kabul etmeyen Kenyon, adamın ısrarları karşısında en sonunda geri adım attı. 

SON DURAK MEZAR ÇUKURUYDU

Eski erkek arkadaşının görüşme teklifini kabul eden 33 yaşındaki kadın, Burfield’la 22 Nisan günü bir fast food restoranı önünde buluştu. İkili birlikte sessizce akşam yemeği yedi. Yemekleri bittiğinde restorandan çıkan ikili daha sonra ormanlık bir alana doğru yürümeye başladı. Burfield, uzun bir zaman sonra görüşmeye ikna ettiği Kenyon’la geçireceği bu günü daha öncesinde planlamıştı. Yaptığı plan kusursuz işliyordu. Önce sakince yemek yemişler daha sonra ise tam da istediği gibi ormanlık alana doğru yürüyüşe çıkmışlardı. Fakat iki çocuk annesini ormanda kötü bir sürpriz bekliyordu.

Ormanlık alanda yaptıkları yürüyüş 33 yaşındaki kadının düşündüğünün aksine planlı bir yolculuktu. Bu yolun sonunda bir çukur vardı. Andrew Burfield, eski sevgilisiyle buluşmadan bir gün önce ormanlık alanda hiçbir kimsenin görmediği kuytu bir yer bulmuş ve o bölgede bir çukur kazmıştı. Restoran sonrasında yapacakları yürüyüş tam da bu çukurun olduğu noktada bitecekti. İşler tam da Burfield’ın planladığı gibi oldu. Mezar çukurunun yanına yaklaşan Katie Kenyon, hiç beklemediği anda başına büyük bir darbe aldı.

‘BİR SÜRE SİZİNLE BABANIZ İLGİLENECEK’

Andrew Burfield, acımasızca eski sevgilisinin vücuduna ve özellikle de başına baltayla ağır darbeler indiriyordu. Acılar içinde yere yığılan kadının feryatları bulundukları alanı inletse de çevrede onları görebilen tek bir kişi bile yoktu. Kanlar içinde kalan 33 yaşındaki iki çocuk annesi kadın özellikle vücuduna aldığı ağır darbeler sonucunda hayatını kaybetti.

Andrew Burfield artık eski sevgilisini acımasızca öldüren bir katildi. Kadının parmak arası terliklerini çıkartıp çantasına koydu, daha sonra Kenyon’ın cansız bedenini kazdığı çukura doğru itti. Hızlıca çukurun üzerini toprakla kapatan ve daha sonra yapraklarla örten cani adam, genç kadının terliklerini ve onu öldürmek için kullandığı baltayı temizlemeye çalışarak olay yerinin uzaklarındaki bir çöp kutusuna attı.

Ancak her şey bunlarla da sınırlı değildi. Eski sevgilisinin cep telefonunu da yanında götüren adam, eski sevgilisinin çocuklarına sanki Katie Kenyon yaşıyormuş gibi onun taklidini yaparak mesajlar attı. Burfield, annelerinin ölümünü anlamaması için çocuklardan birine, “Sizi seviyorum ve üzgünüm. Bir süre sizinle babanız ilgilenecek” diye yazdı. Annelerinden gelen mesajı okuyan çocuklar beklemedikleri bu cümleler şaşkındı. Çocuklar, annelerinden gelen mesajı hızlıca teyzeleri Sarah Kenyon’a ilettiler. Kız kardeşinin kayıplara karışmasından şüphelenen kadın, yeğenine gönderilen mesajı okuduğunda dehşete düştü.

MESAJDAKİ YAZIM YANLIŞLARINI GÖRÜNCE ŞÜPHELENDİ

Kız kardeşinin mesajlaşırken dil bilgisi kurallarına dikkat ettiğini çok iyi bilen Sarah Kenyon pek çok yazım yanlışı yapılmış olan mesajların bir başkası tarafından yazıldığını, kardeşinin başına bir şey geldiğini, kaçırılmış olma ihtimalinin ise yüksek olduğunu düşündü. Kız kardeş haklıydı. Mesajlar, eski sevgilisi tarafından ormanlık bir alana yürüyüş bahanesiyle götürülen Katie Kenyon’dan değil, cani eski erkek arkadaşından gelmişti. Ailenin diğer üyeleriyle hislerini paylaşan kız kardeş, kısa bir zaman sonra polise gitmeden önce Katie Kenyon’ın eski erkek arkadaşı Burfield’ın evine gitti.

Karşısında saatler önce öldürdüğü eski kız arkadaşının kardeşi ve onun erkek arkadaşını gören Burfield adeta çılgına döndü. Sarah Kenyon’ın ablasının ölümünden hemen sonra evine gelmesi onu hem korkutmuş hem de kızdırmıştı. Üçlü arasında çıkan tartışmada kız kardeşinin Burfield tarafından öldürülmüş olabileceğinden giderek daha fazla emin olmaya başlayan Sarah Kenyon, erkek arkadaşıyla birlikte soluğu polis merkezinde aldı. Anthony adı erkek arkadaşıyla polis merkezine giden Sarah Kenyon, ekiplere kız kardeşinin kayıp olduğunu anlatarak Andrew Burfield’dan şüphelendiğini söyledi.

ÇOK GEÇMEDEN SUÇUNU KABUL ETTİ

Bir hafta boyunca kayıp kadının nerede olduğunu araştırmaya başlayan ekipler çok geçmeden genç kadının cansız bedeniyle karşılaştı. Katie Kenyon’ın cesedi, 29 Nisan tarihinde ormanlık alandaki bir çukurda bulundu. Kadının cesedi üzerinde yapılan incelemeler korkunç tabloyu ortaya koyuyordu. Acımasızca başına ve vücudunun birçok bölgesine bir baltayla ağır darbeler alan Kenyon korkunç bir şekilde hayatını kaybetmişti.

Çevredeki güvenlik kameralarını incelemeye başlayan polisler çok geçmeden önce Burfield ve Kenyon’ı bir minibüsün içinde yolculuk yaptığını, daha sonra ise Burfield’ın minibüse tek başına adım attığını ortaya çıkartacaktı. Kısa zaman içinde nerede olduğu tespit edilen Burfield cinayet şüphesiyle tutuklanarak polis merkezine götürüldü. Dört kez sorguya çekilen Burfield, önce katilin kendisi olmadığını söyledi. Ancak çok geçmeden suçunu kabul etti. Mahkemeye çıkartılan Burfield, itiraflarına mahkemede de devam etti.

‘YANLIŞLIKLA ÖLDÜRDÜM’ DEDİ AMA BALTAYLA VURMUŞ!

Kenyon ile ilişkilerinin iki buçuk yıl boyunca inişli çıkışlı bir şekilde devam ettiğini söyleyen Burfield, iki çocuk annesinin kendisini terk etmesinden sonra ayrılığı kabul edemediğini ve onu yanlışlıkla öldürdüğünü söyledi. Ancak bu ifadesini daha sonra değiştirdi ve talihsiz kadını öldürmeyi bir süredir planladığını itiraf etti. Burfield, “Cinayetten önceki gece onun mezarını kazdım. Sonraki gün onu o çukurun hemen başında elimdeki baltayla öldürdüm. Onu öldürdükten sonra ormanda 40 dakikaya yakın kaldım” dedi.

Kadının cesedi üzerinde yapılan otopside korkunç gerçek ortaya çıktı. Önce “Onu yanlışlıkla öldürdüm” diyen cani, baltanın arkasıyla kadının başına tam 12 kez vurmuştu. Burfield, kazayla değil baltayı özellikle kadının kafasına doğru isabet ettirmek için çaba sarf etmişti. Talihsiz kadın sadece başına değil, aynı zamanda vücuduna da birçok kez ağır darbe almış ve olay yerinde yaşamını yitirmişti.

‘HİÇBİR CEZA BU ACIYI HAFİFLETMEYE YETMEZ’

Geçtiğimiz günlerde Preston’daki karar duruşmasında cinayeti işlediğini itiraf eden cani Burfield’ın cezası sonunda belli oldu. Suçlu bulunan 51 yaşındaki Burfield en az 32 yılı cezaevinde geçirmek üzere müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Duruşma sonrası basına konuşan polis müfettişi Al Davies, “Burfield, talihsiz kadını ailesinden ayırmaya çalışan, onu kontrol edip manipüle eden düzenbaz bir kabadayı. Kadının çocuklarını annesiz bırakan bu caninin alacağı hiçbir ceza bu büyük acıyı hafifletmeye yetmez. Ama yine de müebbet hapis cezası kararını memnuniyetle karşılıyorum. Bu çok vahşi ve acımasız bir cinayetti” diye konuştu. Davies ayrıca Burfield’ın ilişki boyunca Katie Kenyon’ı sürekli kontrol altında tutmaya çalıştığını, genç kadının ise ilişkinin kendisinde yarattığı korku ve endişelerini sık sık ailesiyle paylaştığını hatırlattı.

Verilen ceza kamuoyunda sevinçle karşılanırken polisin basınla paylaştığı birkaç fotoğraf ise özellikle sosyal medyada büyük ilgi gördü. Ceza sonrasında polisin yayınladığı görüntülerde polis memurlarının Burfield’ı cinayetin işlendiği bölgeye götürdüğü görülüyordu. Kadının cesedini nerede sakladığını göstermek için yere diz çöken cani, üzerindeki beyaz tulum, yüzündeki maske ve ellerindeki kelepçeyle ekiplerin sorularına cevap vermeye çalışıyor ancak eski sevgilisinin cansız bedenini nereye kazdığını hatırlamadığını söylüyordu. Burfield’ın mezar çukuru kazmak için ihtiyaç duyduğu küreği babasından ödünç aldığı, vahşice öldürdüğü kadının telaşlı cevaplarına yalnızca emojilerle cevap verdiği basınla paylaşılan diğer bilgiler arasındaydı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu