Gündem | AJANSHABER.NET

Hakkımızın iadesi koca generallerin salıverilmesinden önemli


28 Şubat Gönüllüleri Platformu Başkanı Şerife Kaya, 28 Şubat darbeci generallerinin yaşlılık sebebiyle salıverilmeleri ile ilgili tepkisini dile getirdi. Kaya, 27 yıldır darbeciler tarafından gasp edilen haklarının iadesini bekleyen mağdurların, generallerin salıverilmesiyle daha da yaralandığını vurguladı.

featured


Başkan Kaya: Hakkımızın iadesi koca generallerin salıverilmesinden önemli

28 Şubat Gönüllüleri Platformu Başkanı Şerife Kaya, 28 Şubat darbeci generallerinin yaşlılık sebebiyle salıverilmeleri ile ilgili tepkisini dile getirdi.

Başkan Kaya, 28 Şubat darbeci generallerinin yaşlılık sebebiyle salı verilmeleri ile ilgili olarak şunları söyledi:

“28 Şubat Darbesinin mazlum ve mağdurları darbeciler tarafından gasp edilen haklarının iadesini 27 yıldır beklemektedir.  Kocadıkları gerekçesiyle verilen adli tıp raporu ve cumhurbaşkanının onaması sonucu darbeci generallerin salıverilmeleri henüz gasp edilen haklarına ulaşamamış 28 Şubat mazlum ve mağdurlarının gönüllerini yaralamıştır. Darbeci generaller tahliye olurken 28 Şubat mağdurlarının gasp edilen haklarının iade edilmemesi Türkiye yüz yılına yakışan bir durum değildir. Olağanüstü dönemlerde oluşan hak kayıplarının iadesi için devletin kurmuş olduğu mekanizmalardan 1960 Darbesi Zarar Tespit ve Tazmin Komisyonu, Terör Mağdurları Zarar Tespit ve Tazmin Komisyonu ve OHAL Komisyonu gibi bir komisyonun 28 Şubat mağdurları için de 28. MAĞDURİYET YILI dolmadan, ivedilikle kurulması gerekmektedir. 28 Şubat mağdurları olarak sayın Cumhurbaşkanımızın bu konuda adım atmasını bekliyoruz”.

Başkan Kaya: Hakkımızın iadesi koca generallerin salıverilmesinden önemli


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu