Gündem | AJANSHABER.NET

Haksız kazanç sağlayanların takipçisi olmaya devam edeceğiz

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, KDV’deki oran uyumsuzluklarını tespit etmeye yönelik çalışmaların tamamlandığını açıkladı. Şimşek, “Vergi kayıp ve kaçağına sebebiyet vererek haksız kazanç sağlayanların ve haksız rekabet oluşturanların takipçisi olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

featured

Mehmet Şimşek: Haksız kazanç sağlayanların takipçisi olmaya devam edeceğiz

ANKARA – BHA 

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, KDV’deki oran uyumsuzluklarının belirlenmesi ve tespit edilmesi için başlattıkları yapay zeka destekli çalışmanın tamamlandığını sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile duyurdu.

KDV’deki oran uyumsuzluklarını tespit etmeye yönelik; Vergi Denetim Kurulu Başkanlığımız, Gelir İdaresi Başkanlığımız ve Risk Analizi Genel Müdürlüğümüzün yapay zeka destekli çalışmalarını tamamladı.

Temel ihtiyaç ürünleri üzerindeki vergi yükünü azaltmak için uygulanan düşük KDV oranlarını istismar ettiği tespit edilen firmalara yönelik saha denetimleri yapılacak. Vergi kayıp ve kaçağına sebebiyet vererek haksız kazanç sağlayanların ve haksız rekabet oluşturanların takipçisi olmaya devam edeceğiz.

Mehmet Şimşek: Haksız kazanç sağlayanların takipçisi olmaya devam edeceğiz

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu