Spor | AJANSHABER.NET

Halil Akbunar ve Sinan Bolat’tan Açıklama! Beşiktaş… | AJANSHABER.NET

AJANSSPOR-HABER

Belçika Ligi ekiplerinden Westerlo forması giyen Halil Akbunar ve kaleci Sinan Bolat, gündeme dair açıklamalarda bulundu. Akbunar, Belçika kulübüne alışmasında Sinan Bolat’ın çok büyük payı olduğunu söyledi. Sinan Bolat ise, Türkiye’den transfer teklifleri aldığını açıkladı. İşte detaylar…

Halil Akbunar: “Mental olarak çöküntüdeydim”

Galatasaray’ın transfer listesinde olduğu iddia edilen ve TRT Spor’a konuşan Halil Akbunar, “Türkiye’den uzaklaşmam gerekiyordu. Mental olarak çöküntüdeydim. Ama bir hata oldu ve 4 ay ailemden uzak kaldım. Bu beni çok yıprattı. Çocuklarımın özlemi falan, hasta oldukları zaman ‘sen neredesin dediği’ zaman benim için çok zor geçiyordu.

“Sinan abi benimle çok ilgilendi”

Adaptasyon sürecinde Sinan Bolat abi burada diye söylemiyorum, herkese söylüyorum Sinan abinin sayesinde belki 5-6 ay daha adapte olacağım halde 1-2 aya indirdi. Benimle çok ilgilendi. Bundan öncesi Sinan abiyi hiç tanımıyordum ben. Sadece milli takımın kalecisi Sinan Bolat olarak biliyordum ben.

“Bakalım ileriki zamanlarda neler olacak göreceğiz”

Ama gördüğümde güzel bir abi, güzel bir dost olarak bana çok yardımcı oldu. Ona da buradan teşekkür ediyorum. Alıştım buraya. Futbol olarak tabii ki onların fiziksel seviyesine çıkmak biraz zaman aldı çünkü günde üç antrenman yapmak zorunda kaldım o seviyeye çıkabilmek için. Bunu da başardım. Şu an herkes memnun fiziksel kalitemden dolayı. Bakalım ileriki zamanlarda neler olacak göreceğiz” dedi.

Sinan Bolat’tan Beşiktaş ve transfer açıklaması

Türkiye’den transfer teklifleri aldığını açıklayan milli kaleci Sinan Bolat ise, “Tabii ki Türkiye’den teklifler geldi. Bunu açık açık söyleyebilirim. Takım ismi versem doğru olmaz diye düşünüyorum. Ama dediğiniz (Beşiktaş) ve başka kulüplerden de teklifler geldi. Ama benim tercihim Westerlo’dan yana oldu. Burada 4 senelik bir sözleme imzaladım. Hedefim Westerlo kulübü ile daha yüksek yerlere gelmek. Onun içinde buradayım zaten.

“Başkanımız ve Hasan abi ile çok güzel bir görüşme yaptık”

Biliyorsunuz, ben yıllardır Belçika’da oynuyorum. Zaten Westerlo’nun başkanı Oktay Ercan Bey olmasaydı, Hasan Çetinkaya olmasaydı buraya gelme ihtimalim düşüktü. Başkanımız ve Hasan abi ile çok güzel bir görüşme yaptık imzayı atmadan önce. Bu projede olmamı istediler. Ben de bu projede olmak istediğim için Westerlo’yu tercih ettim. İnşallah çok çalışıp, çok mücadele edip bu projeleri gerçekleştiririz” şeklinde konuştu.

Öte yandan, sezon Westero ile olan sözleşmesi 30 Haziran 2023 yılına kadar devam eden Halil Akbunar, bu sezon forma giydiği 13 maçta 3 gol ve 3 asist kaydetti. 2026 yılına kadar sözleşmesi bulunan milli kaleci Sinan Bolat ise bu sezon 17 maçta görev aldı ve kalesinde 30 gol gördü.

Bilindiği üzere Westerlo, dün temsilcimiz Beşiktaş ile hazırlık maçında karşı karşıya gelmiş ve sahadan 1-0’lık yenilgiyle ayrılmıştı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu