Spor | AJANSHABER.NET

Hatayspor’un hocası Volkan Demirel’den açıklamalar | AJANSHABER.NET

Atakaş Hatayspor Teknik Direktörü Volkan Demirel TİVİBU Spor ekranlarında verdiği röportajda planları ve takımı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Oyuncu grubunu tespit ettik

Volkan Demirel “Biz geldikten sonraki 7 haftada 16 puanla Fenerbahçe ilk sırada, 13 puanla da Hatayspor ikinci sırada. Biz alırken de tam tersi 6 haftada 1 puan almış takım vardı. Biz buradaki oyuncu grubunun nasıl olduğunu tespit etmiştik.

. Bir transfer dönemi gelecek ve transfer yapacağız

Biz geldiğimizde milli araya denk gelmiştik. Orada kendimizi inandırdık ki başladıktan sonra 2 tane galibiyet aldık. O maçlar bize motivasyon verdi. Futbolcularla aramızdaki ilişki gelişti. Oyuncularımdan çok memnunum. Arkadaşlarımdan daha doğrusu. Ağabey-kardeş ilişkisi var aramızda. Bir transfer dönemi gelecek ve transfer yapacağız. Daha çok takımı nasıl güçlendiririz diye bakarak transfer yapacağız.

Bir kadeh şaraptan kimse sarhoş olmaz

Futbolcu Volkan olarak şu anki hoca halimle çalışmak isterdim. Çünkü takımlarımda rahatlık var. Kimseye hiçbir şey dayatmıyorum. Oyuncum evinde bir kadeh şarap ya da bira içiyorsa kamptayken de içebilir. Bir kadeh şaraptan ya da şişe biradan kimse sarhoş olmaz.

Yabancı sayısının serbest bırakılsın

Yabancı sayısının serbest bırakılması gerektiğini düşünüyorum. Planlama ile ilgili bir şey. Siz bir şeyi bir sayıda tutarsanız, insanlar o sayıyı tutturabilmek için uğraşıyor. Sayılarla kısıtlamak yerine herkesin kendi yorganına göre ayağını uzatması gerekiyor.

Bertuğ Yıldırım hakkında

Elimden geldiği kadar Bertuğ’u Türk futboluna kazandırmaya çalışacağım ama bunun da zamanı var. Zamanla dediklerimizi yaparsa bu yolda yürürse zamanla dediğim yerlere gelecektir. 1,92 boyu var, maşallah çok güzel bir fiziği var. 20 yaşında ve her yerde söylüyorum. Önümüzdeki yılların en iyi santrforlarından biri olacak. Örnekler veriyorum. Kitap okumasını, sosyal ve kültürel anlamda kendisini geliştirmesi gerektiğini söylüyorum

Neden Hatay’a gidiyorsun dediler

Bir puanlı bir takımı kaldırmak çok zordur. Herkes diyordu ki “Neden Hatay’a gidiyorsun.” Düştü gözüyle bakıyorlar ama ben öyle bir düşünmedim. Bir riskti ama risk almadan başarıyı elde edemezsiniz. Ekip olarak takımla çalışmaktan çok mutluyuz. Verdiğimiz her şeyi alıyorlar. Bu da karşılıklı inanmaktan geçiyor. Demek ki onlar da bize inanmışlar. Çok güzel bir ortamımız var. Burada kamp ortamı da çok güzel.

Oyuncularım hoşlanmıyor ama doğrusu bu

Ben biraz daha fizik ve savunma çalıştırıyorum şu anda. Çünkü kadromuz buna uygun. Belki oyuncularımızın pek hoşuna gitmiyor ancak doğru olan bu. Geriden oyun kurmaya kalkıp çok fazla gol yiyorsam o sistemi tercih etmem” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu