Spor | AJANSHABER.NET

Hem sahada hem parkede zirvenin adı Fenerbahçe | AJANSHABER.NET

Kulübün ana branşları olarak sayılan erkek futbol ve erkek basketbolda 2022-23 sezonuna çok iyi başlayan Fenerbahçe’de keyifler yerinde…

Hem futbol hem de basketbolda sezona marka antrenörlerle başlayan sarı-lacivertliler, bu hamlesinin karşılığını almaya başladı. Futbolda Jorge Jesus’un takımı, Süper Lig’de bir maç eksiğine rağmen 11. haftayı lider tamamladı. Jesus’lu Fenerbahçe, UEFA Avrupa Ligi’nde B Grubu’nda da son 2 haftaya lider giriyor. 

Benzer şekilde basketbolda da işler yolunda gidiyor. Basketbolda ligde takım 4’te 4 yaparak liderlik koltuğunu averajla elde etti. Euroleague’de de 4’te 4 yapan Dimitris Itoudis’in ekibi, yine liderlik koltuğunu averajla kaptı. Hem Jorge Jesus hem de Dimitris Itoudis kısa sürede taraftarın da güvenini kazandı. 

Henüz sezonun ilk bölümünde olunmasına rağmen tüm kulvarlarda şu anda lider konumda bulunan Fenerbahçe, geçmiş senelere oranla daha iddialı bir görüntü çizdi. Itoudis, çıktığı 9 resmi maçın 8’ini kazanırken, sadece Cumhurbaşkanlığı Kupası finalinde Anadolu Efes’e yenildi. Jorge Jesus da 20 resmi maçta 13 galibiyet, 5 beraberlik, 2 yenilgi yaşadı. Başkan Ali Koç ise görev süresi boyunca en iyi sezon başlangıcını yaşadı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu