Gündem | AJANSHABER.NET

Hobi bahçelerindeki vatandaşlar kurtarıldı


Güdül ilçesinde yaşanan şiddetli sağanak ve tolunun ardından Güneyce mahallesinde çok sayıda ekili alan sular altında kaldı.

featured


Hobi bahçelerindeki vatandaşlar kurtarıldı

Yaşar TONBAK/ ANKARA BHA

Güdül ilçesinde yaşanan yağan şiddetli sağanak ve tolunun ardından Güneyce mahallesinde çok sayıda ekili alan sular altında kaldı.
Ankara 140 Kontra kesim nolu karayolunun geçtiği Güneyce Mahallesinde hobi bahçeleri bulunan vatandaşlar, 1 Mayıs itibariyle bahçelerine gelerek bahçelerinde çalışmada bulundukları sırada, şiddetli sağanak yağmurun başlamasıyla birlikte oluşan sel suları dolayısıyla, bahçelerde endişeli bekleyiş başladı.
Harekete geçen Belediye ekipleri ve iş makinaları tarafından vatandaşlar, bahçelerden alınan vatandaşlar belediye otobüsü ile Ankara’ya güvenli bir şekilde ulaştırıldığı öğrenildi.
Belediye Başkanı Doğanay, vatandaşın yanında olmanın en temel görevlerinden olduğunu söyledi.
Başkan Doğanay şunları kaydetti:
“Vatandaşlarımız, şiddeti yağan yağmur sonrasında, hobi bahçelerinden anayola ulaşamamışlardır ve mağdur olmuşlardır. Bizde bu zor zamanlarında onlara destek olmak için elimizden geleni yaptık ve yapmaya da devam edeceğiz. Belediyemiz ve Ankara Büyükşehir belediyesi ekipleri, yaşanan afetin ardından çalışmalarını sürdürüyorlar.”

Hobi bahçelerindeki vatandaşlar kurtarıldı


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu