Gündem | AJANSHABER.NET

İletişim Başkanlığı’ndan “Mohamed Salah, İsrail’i destekleyen markanın reklamında oynadığı” iddiasına açıklama


İletişim Başkanlığı’ndan “Mısırlı Müslüman futbolcu Mohamed Salah, Gazze’de katliam gerçekleştirirken İsrail’i destekleyen bir markanın yeni reklamında oynadığı” iddiasına açıklama geldi.

featured


İletişim Başkanlığı’ndan “Mohamed Salah, İsrail’i destekleyen markanın reklamında oynadığı” iddiasına açıklama

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi tarafından yapılan yazılı açıklama ile “Mısırlı Müslüman futbolcu Mohamed Salah, Gazze’de katliam gerçekleştirirken İsrail’i destekleyen bir markanın yeni reklamında oynadığı”  iddialarının doğru olmadığı duyuruldu.  Yayımlanan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Bazı sosyal medya hesaplarından “Mısırlı Müslüman futbolcu Mohamed Salah, Gazze’de katliam gerçekleştirirken İsrail’i destekleyen bir markanın yeni reklamında oynadığı” iddiası doğru değil. Bahse konu reklam filmi çekimlerinin güncel olmadığı ve Muhammed Salah’ın 2021 yılında çekildiği reklam filmiyle ilgili çekimlerinde yer aldığı tespit edildi. Mohamed Salah, ayrıca 18 Ekim’de sosyal medya hesabından İsrail’in Gazze’de gerçekleştirdiği katliama tepki gösteren bir video paylaşmış ve “Dünya liderlerini, masumların katledilmesini engellemeye çağırıyorum. İnsanlık galip gelmeli.” ömrü kullanmıştır.”

İletişim Başkanlığı’ndan “Mohamed Salah, İsrail’i destekleyen markanın reklamında oynadığı” iddiasına açıklama


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu