Gündem | AJANSHABER.NET

İstanbul’da Trabzon rüzgarı esti

İstanbul’da Trabzon rüzgarı esti

TRABZON-BHA

Trabzon Dernekler Federasyonunca Trabzon’un düşman işgalinden kurtuluşunun 106. yıl dönümü kapsamında Atatürk Havalimanı Etkinlik Alanında düzenlenen “Trabzon Tanıtım Günleri” özellikle Karadenizlilerden büyük ilgi gördü. Etkinliğe Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Trabzon Valisi Aziz Yıldırım, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Trabzon Milletvekili Mustafa Şen, Trabzon Milletvekili Adil Karaismailoğlu, Çevre ve Şehircilik eski Bakanı ve AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum, AK Parti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu, Trabzon İlçe Belediye Başkanları, Trabzon Dernekler Federasyonu Başkanı İsmail Şatıroğlu ile çok sayıda vatandaş ve davetli katıldı.

Etkinliğe katılan ziyaretçiler hamsi, mısır ekmeği, kuymak, kara lahana çorbası, fındık, tereyağı, Hamsiköy sütlacı, Akçaabat köftesi gibi Trabzon’un birbirinden lezzetli yemeklerini tatma fırsatı buldular. Ziyaretçiler kemençe ve ‘bıçak horonu’ eşliğinde keyifli vakit geçirdiler.

Büyükşehrin standı büyük ilgi gördü

Trabzon Büyükşehir Belediyesinin Trabzon Tanıtım Günleri’nde açtığı stant İstanbul’da bulunan Karadenizlilerden büyük ilgi gördü. Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Erdem Zekeriya İskenderoğlu, standı ziyaret eden gurbetçi vatandaşlarla sohbet ederek Büyükşehir Belediyesinin Trabzon’da yaptığı yatırımlar hakkında bilgi verdi. Büyükşehir Belediyesi tarafından ziyaretçilere fındık, fındık ezmesi, hamsi figürlü anahtarlık, keşan ve turizm haritası hediye edildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu