Gündem | AJANSHABER.NET

Kalp Nakli Bekleyen Esila İçin Müjdeli Haber

Rize’de kalp yetmezliği rahatsızlığı nedeniyle 6 yıldır kalp nakli bekleyen 16 yaşındaki Esila Tüfekçi, için aranan kalp Adana’da bulundu.Bu sabah saat 05.00’da Ankara’ya getirilen kalp ameliyatla Esila’ya naklediliyor.

featured

Kalp Nakli Bekleyen Esila İçin Müjdeli Haber

 

Rize’de yaşayan Zeynep-Hakan Tüfekçi çiftinin 3 çocuğundan en büyüğü Esila Tüfekçi’ye, 6 yıl önce mide bulantısı ve karın ağrısı şikayeti ile gittiği hastanede kalp yetmezliği teşhisi konuldu.

Kalbinin yüzde 20’si çalışıyor

Kalbinin yüzde 20’sinin çalıştığı belirlenen Esila’ya, kanın pompalanmasını sağlayan destek cihazı takıldı. 6 yıldır kalbine takılan cihazla hayatını sürdüren ve organ nakli listesine alınan Esila’nın Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Cebeci Çocuk Hastanesi’nde tedavisi sürüyor.

Aranan kalp bulundu

Bu sabah saatlerinde Esila Tüfekçi’nin annesi sosyal medyadan aranan kalbin bulunduğu müjdesini paylaştı. Anne Tüfekçi paylaşımında “Her zamankinden daha çok sizin duanıza ihtiyacımız var. Kalp geldi evet Esila’nın durumu zor ama ben inanıyorum bana söz verdi bunuda atlatacak benim güçlü kızım” notuna yer verdi.

Kalp Nakli Bekleyen Esila İçin Müjdeli Haber

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu