Politika | AJANSHABER.NET

Kaş’ta ‘Okulumdaki Psikolog’ semineri düzenlendi

Kaş’ta ‘Okulumdaki Psikolog’ semineri düzenlendi

İlçede Kaymakamlık, Belediye ve Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen seminerin, 49 farklı okulda gerçekleştirileceği bildirildi.

Kaş Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü bünyesinde görevli psikolog Emrah Çırak, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, seminerin, okulların ihtiyacı doğrultusunda öğrencileri ve velileri, psikolojik ve gelişimsel açıdan desteklemeyi ve bilgilendirmeyi hedeflediğini söyledi.

Seminerin, ilçe merkeziyle bazı mahallelerdeki okullarda gerçekleştiğini belirten Çırak, “İlkokul öğrencilerine ‘Çocuğum Büyürken’, ortaokullara ‘Korkularımdan Korkuyorum’, liselere ise ‘’Ergenlik Yolculuğunda Anksiyete’, ‘Bağımlı Aşk’, Genç Yaş Evlilikleri’ ve ‘Ergen Ailesi Olmak’ konularında eğitim verilecek.” dedi.

Bir 11 kişi, ders çalışan insanlar ve yazı görseli olabilir

Çırak, eğitim programıyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

“İlkokullara yönelik ‘Çocuğum Büyürken’ semineri, ailelere, çocuklardaki kişilik oluşumu ve psikolojik gelişimsel süreçlerin nasıl şekillendiğini anlatırken, ebeveynlerin nelere dikkat etmesi, nasıl davranması gerektiği gibi konularda yetişkinlere yol gösterici misyonu üstlenmiştir.

Ortaokulda ‘Korkularımdan Korkuyorum’ semineri, öğrencilerin zaman zaman yaşadığı Performans Anksiyetesi üzerine yoğunlaşırken, ‘Ergenlik ve Aileler’ semineri, ebeveynleri çocuklarının yetişkinliğe adaptasyon aşamasındaki süreç hakkında bilgilendirmeyi amaçlamaktadır.

Liseler için ‘’Ergenlik Yolculuğunda Anksiyete’ semineri, öğrencilerin sınava yönelik kaygı bozukluğunu ele almaktadır. ‘Bağımlı Aşk’ semineri, madde bağımlılığını romantik aşkın içindeki duyguları, motivasyon ve fizyolojik süreçlerini kullanarak eğlenceli şekilde anlatmaktadır.

Bir 6 kişi, ders çalışan insanlar ve yazı görseli olabilir

Lise öğrencileri ve velileri için ‘Genç Yaş Evlilikleri’ semineri, kimlik oluşumunun ve psikolojik olgunluğun romantik ilişkiler özelinde önemini vurgulamaktadır.‘Ergen Ailesi Olmak’ semineri, ergenlik sürecinde aile içerisindeki dinamiklere değinen ergenlik sürecinin, hem ebeveynler hem de ergenler için daha az sancılı geçmesini amaçlamaktadır.”

Seminerin, nisan ayında tamamlanacağı belirtildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu