Gündem | AJANSHABER.NET

Kaymakam Vedat Yılmaz, Kınalı Eller Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nde

Kaymakam Vedat Yılmaz, Kınalı Eller Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nde

Yaşar TONBAK / ANKARA -BHA

Beypazarı Kaymakamı Vedat Yılmaz, üretkenliği ve çalışkanlığı ile bilinen Beypazarı Kadınlarını, kurdukları Kınalı Eller Tarımsan Kalkınma Kooperatifi’ne ziyarette bulundu. Yukarı sanayi sitesi içinde bulunan Kooperatifin merkezi ve imalat hanelerinde incelemede bulunan kaymakam Vedat Yılmaz’a Kooperatif başkanı Nesrin Dinçkök, tarafından, yaptıkları çalışmalar ve ürettikleri ürünler hakkında bilgilendirmeler yaptı.

Kaymakam ürün imal edilen atölye kurutma odalarını ziyaretinde, yapılan çalışmaları da yerinde görürken çalışma yapan bayanlarla da sohbet etti. Beypazarı Kınalı Eller Tarımsal Kalkınma Kooperatifi başkanı Nesrin Dinçkök, tarafından bilgilendirme yapılırken, “kooperatifin 50 bayan üyesi bulunduğunu ve 50’ninde çeşitli alanlarda üretim ve imalatta bulunduklarını aktardı.

Kooperatif olarak tarhana başta olmak üzere, Erişte, reçel, sirke, turşu imalatı ile birlikte baklavasına kadar 115 kalem ürün üretiminde bulunduklarını kaydeden Kooperatif başkanı Dinçkök, şunları kaydetti:

“Ürünlerimizi Ankara’da çeşitli ünlü mağazalara veriyoruz. Ayrıca, kargo ile de Türkiye’nin çeşitli noktalarına gönderiyoruz ama kargo hayli tutuyor. Kaliteden ödün vermiyoruz. Baklavamız çok çok beğeni aldı. Arı kovanlarımız var ve bal üretiminde de varız. Sürekli ürün yelpazemizi geliştiriyoruz. Kadınlarımız sürekli bazlama yapıyorlar, gerek ilçede gerek Ankara’da bazlamalarımızı çeşitli mağazalarda bulabilirsiniz” 

Kaymakam Vedat Yılmaz, Kadınlardan oluşan Kooperatif yönetimini tebrik ederken, çalışmalarında da başarılar diledi. Bu tür kooperatiflerin önünün açılması gerektiğini ve desteklenmesi gerektiğini belirten Kaymakam Vedat Yılmaz, “Bu gün geldik burada yapılan çalışmaları yerinde gördük. Gerçekten takdire şayan bir çalışma yapılıyor. Biz, her zaman bu tür kooperatiflerin destekçisi olacağız. İlçe merkezinde henüz satış noktaları bulunmayan kooperatife de yardımcı olacağız” dedi.

Kooperatif başkanı Nesrin Dinçkök, Kaymakam Vedat Yılmaz’ın kooperatiflerine yaptığı ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, teşekkürlerini sundu.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu