Gündem | AJANSHABER.NET

Kayseri’de 855 şahıs gözaltına alındı

Yerlikaya: Kayseri’de 855 şahıs gözaltına alındı

Bakan Yerlikaya, Kayseri’de çirkin bir olay yaşandığını belirterek bu olaylar sonrasında Kayseri’de 855 şahıs gözaltına alındığını, bunların 13’ü tutuklandığını, 145’i hakkında adli kontrol kararı verildiğini, bu gözaltına alınan şahıslardan 468’inin 50 farklı suçtan adli kaydı oluğunu, Türkiye genelinde ise bin 65 şahıs gözaltına alındığını ve 28 kişi tutuklandığını açıkladı.

Göçmen konusuyla ilgili sosyal medyada provokasyona yönelik süreç yaşandığını belirten Yerlikaya: “Bot hesapların oranı yüzde 38’e çıktı. Olumsuz ve negatif paylaşım oranı da rekor kırdı. 189 hesap yöneticisi tespit edildi, 12’si tutuklandı. Söylemek istediğim şey şu biz çevrimiçi dünyada da provokatif yanlı yayın yapanların ensesindeyiz. ” ifadelerini kullandı.

Suriyelilerin kimlik bilgilerinin paylaşıldığını tespit ettiklerini söyleyen Yerlikaya: “Mülki müfettişleri görevlendirildi. 8 Eylül 2022’den önce olduğunu, nereden bulunduğunu tahkikatla ortaya çıkacaktır.” dedi.

“Biz bu sinsi tuzağa düşmeyeceğiz”

Gönlünden geldiği gibi seslenmek istediğini belirten Yerlikaya sözlerine şöyle devam etti: “Lütfen provokasyona gelmeyelim. Hukuk dışı yollarla insana, mallara zarar vermeyelim. Yüce Türk adaleti suçlulara hak ettiği cezayı vermeye devam edecektir. Güvenlik birimleri, savcımız, mahkememiz var. Biz bu sinsi tuzağa düşmeyeceğiz. Irkçı vandallara boyun eğmeyeceğiz. Provokatörlerle mücadelemizi sürdürüyoruz.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu