Spor | AJANSHABER.NET

Kayserispor’dan Şenol Güneş’e tepki: Hukuka aykırı! | AJANSHABER.NET

Kayserispor, Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş’in Onur Bulut ile ilgili yaptığı transfer açıklamasına sert tepki gösterdi. Yapılan açıklamada ‘Hukuka aykırı’ denildi.

Kayserispor’dan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Beşiktaş Kulübü Teknik Direktörü Sayın Şenol Güneşin profesyonel futbolcumuz Onur Bulut’un transferi ile alakalı açıklamasını şaşkınlıkla öğrenmiş bulunuyoruz. Sayın Güneş, futbolcumuzun sözleşmesinin devam ettiğini bilmektedir. Yaptığı açıklama nerden bakılırsa bakılsın sorunludur ve TFF talimatları başta olmak üzere hukuka aykırıdır. Futbolcunun ayartılması dahil ve hatta daha ötesini düşünmeye mahal verecek bu tip bir yaklaşımın olası olumsuz sonuçlarını sayın Şenol Güneş’in öngörmesi gerektiğini düşünüyoruz.

Beşiktaş Kulübü ile yıllar öncesine dayanan iyi ilişkileri de gözardı eden bu davranışın sayın Ahmet Nur Çebi tarafından dikkatli bir şekilde değerlendirilmesini ve dostluğumuza uygun olacak bir şekilde ele alınmasını bekliyoruz. Netice olarak bir profesyonel futbolcunun transfer sürecinin tabii olduğu TFF düzenlemelerini sayın Güneş’in dikkatine sunuyor, bu düzenlemelere uygun davranmasını beklediğimizi kendisine ifade ediyoruz.”

ŞENOL GÜNEŞ NE DEMİŞTİ?

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Kayserispor forması giyen Onur Bulut’un transferini istediğini belirtmişti. Güneş açıklamasında “Elimizde Rosier gibi oyuncu varken sağ bek almayı normalde düşünmem. Şu anda bir dalgalanma yaşıyor. Onur Bulut iyi bir bek. Burada olmasını her zaman isterim.” ifadelerini kullanmıştı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu