Gündem | AJANSHABER.NET

Kurban kesim ücretine vatandaşlardan tepki geliyor

Kurban kesim ücretine vatandaşlardan tepki geliyor

Ankara-BHA

Tepkileri dile getiren vatandaşlar, bu sorunun bir an önce çözüme kavuşmasını istiyor. Mezbahanelerin kiraya verilmesi konusuna özellikle dikkat çeken vatandaşlar, kurban kesim fiyatlarının belediye tarafından denetlenmesini talep ediyor. Mezbahanelerin kiraya verilmesi nedeniyle bu işi belediyenin kontrol etmediği sürece, kesilen hayvanların gerçekten satın aldıkları kurban mı yoksa kesilmesi haram olan hayvanlar mı olduğu konusunda şüphe duyduklarını belirtiyorlar.

 

 

Kırıkkale’de kurban pazarı 5-6 Haziran’da açılacak. Büyükbaş kurban fiyatları 5 ile 10 bin TL arasındayken küçükbaş kurbanlar ise bin TL’den başlıyor. Bu fiyatların yüksekliği de vatandaşların şikayetlerine ekleniyor. Vatandaşlar, kurbanlık hayvanlar için ödedikleri yüksek fiyatların yanı sıra kesim ücretlerinin de oldukça yüksek olmasından dolayı büyük bir yük altında kaldıklarını ifade ediyorlar.

 

Vatandaşlar, belediyenin mezbahaneleri kiraya vermemesi gerektiğini ve bu alanların belediye kontrolünde olmasının önemli olduğunu düşünüyorlar. Kurban kesim sürecinin daha şeffaf ve denetimli bir şekilde yürütülmesi gerektiğini vurgulayan Kırıkkaleliler, kurban ibadetlerini huzur içinde yerine getirmek istediklerini söylüyorlar.

 

Kurban kesim ücretlerinin makul seviyelere çekilmesi ve belediyenin daha aktif bir rol üstlenmesiyle, vatandaşların bu konuda yaşadığı mağduriyetin giderilmesi bekleniyor. Kırıkkale Belediyesi’nin bu taleplere nasıl yanıt vereceği ise merakla bekleniyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu