Gündem | AJANSHABER.NET

MHRS Randevularında yaşanan sorunlara karşı, köklü bir çözüme gittik

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “MHRS Randevularında yaşanan sorunlara karşı, uzman ve yan dal uzmanı sayılarının artırılması için köklü bir çözüme gittik” dedi.

featured

Koca: MHRS Randevularında yaşanan sorunlara karşı, köklü bir çözüme gittik

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda MHRS Randevularında yaşanan sorunlara karşı köklü çalışmalara gittiklerini ve kısa sürede sonuç almak içinse çalışmalarının sürdüğünü bildirdi.

Türkiye’nin her yerinde iptal edilmeyen randevuların oranının yüksek olduğunu söyleyen Koca, şu ifadelere yer verdi;

“MHRS Randevularında yaşanan sorunlara karşı, uzman ve yan dal uzmanı sayılarının artırılması için köklü bir çözüme gittik. Kısa sürede sonuç almak içinse çalışmalarımız sürüyor. Alınan fakat iptal edilmeden gidilmeyen randevular, güncel durumun ana nedenlerinden biri. Türkiye’nin her yerinde iptal edilmeyen randevuların oranı yüksek. Örneğin, İstanbul Bayrampaşa’da geçen yıl 110.000 hasta randevusuna gelmedi. Oran, alınan toplam randevu sayısının %20’sinden fazladır. Toplamda bakılan hasta sayısı ise düşünülenden çok fazla, örneğin Bayrampaşa’da yaklaşık 1.100.000. Sağlık hizmetine erişimde adaletin tesisi için her birimizin duyarlı olması gerekiyor. Bugün bu duyarlılığı göstermeyen, yarın randevu alamamaktan şikâyetçi olabilir. Bu mümkün. İptal edilmeyen 110.000 randevu, alınamayan 110.000 randevu demek. Her birimi çözümün parçası olmalıyız.”

Koca: MHRS Randevularında yaşanan sorunlara karşı, köklü bir çözüme gittik

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu