Gündem | AJANSHABER.NET

Milli Bilek Güreşçisi Kader Soydan Türkiye şampiyonu oldu

Samsun’da düzenlenen Bilek Güreşi Türkiye Şampiyonası ve Avrupa Şampiyonası milli takım seçmelerinde Akyazı’lı genç bilek güreşçisi Kader Soydan’dan büyük başarı.

featured

Milli Bilek Güreşçisi Kader Soydan Türkiye şampiyonu oldu

Kader Soydan 60 Kiloda gençler ve büyükler Sol El bilek güreşlerinde birinci olarak Türkiye Şampiyonu olurken,gençler sağ el güreşlerinde ise Türkiye üçüncüsü olmayı başardı.

2022 Yılı Dünya Şampiyonu olan Milli Güreşçimiz bu başarılarından dolayı ülkemizi Avrupa şampiyonasında temsil edecek.

Türkiye Şampiyonu olarak hem ilçemizi hem de ailesini gururlandıran Kader Harunusta mahallemizden Recep Soydan’ın kızı..

Kader Soydan bir yandan da resmi bilek güreşi hakemliği yaparak ülkemizin farklı yerlerinde yapılan müsabakalarda görev alıyor.

2023 doğumlu genç milli sporcumuz hedefinin Avrupa şampiyonasında istiklal marşımızı tüm dünyaya dinletmek ve milli bayrağımızı göndere çekmek derken,bu başarılarında büyük emekleri olan en büyük destekçileri ailesi ve antrenörü Dünya şampiyonu Arif Ertem’e teşekkür etti.

Sporun ve sporcunun dostu Akyazı Havadis haber ailesi olarak ilçemizi ve ülkemizi gururlandıran genç sporcumuzu,ailesini ve hocasını tebrik eder başarılar dileriz.

Milli Bilek Güreşçisi Kader Soydan Türkiye şampiyonu oldu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu