Gündem | AJANSHABER.NET

ODTÜ’de Öğrencilerinin Rektörlük önündeki oturma eylemine Hüseyin Can Güner’den destek

ODTÜ’de Öğrencilerinin Rektörlük önündeki oturma eylemine Hüseyin Can Güner’den destek

ANKARA-BHA

ODTÜ öğrencileri, Bahar Şenliği’nin süresinin iki güne indirilip geleneksel olarak düzenlenen Devrim Sahnesi’nin programdan çıkarılmasını protesto etmek için Rektörlük Binası önünde eyleme başladı. Sabaha kadar devam ettireceklerini söyledikleri oturma eylemine Çankaya Belediye Başkanı Hüseyin Can Güner de destek vermek için katıldı.

Rektörlük Temizlik ve Güvenliği Gerekçe Gösteriyor, Güner: Desteğe hazırız

Gece geç saatlere kadar Rektörlük önünde toplanan öğrencilerle olan Güner, ODTÜ Rektör’ü Verşan Kök’ten de randevu talep ederek çözüm üretme noktasında desteklerini sunmayı teklif edeceğini açıkladı.

ODTÜ Rektörlüğü temizlik ve güvenlik gerekçesiyle Devrim Sahnesi’nde gelenekselleşen kutlamalara bu yıl izin vermezken; Çankaya Belediye Başkanı Hüseyin Güner, “Bahar Şenlikleri’nin Devrim Sahnesi’nde yapılmaması için Rektörlük tarafından gösterilen gerekçeleri aşabilmek için her türlü katkı ve desteği sunmaya hazırız” diyor.

Çankaya Belediyesi’nden Öğrenciler Sıcak Çay ve Çorba

Çankaya Belediyesi’nin sıcak çay ve çorba dağıtımı yapacak hizmet aracı da uzun uğraşlar sonucu Kampüs içine alındı. Öğrencilere ilk çayları Çankaya Belediye Başkanı Hüseyin Can Güner dağıttı. Ankara Milletvekili Semra Dinçer ve Ankara İl Başkanı Ümit Erol da öğrencilere destek ziyaretinde Güner ile birlikteydi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu