Gündem | AJANSHABER.NET

‘Orman deposunu yayladan başka yere aldırmayız’

Yaşar TONBAK/ ANKARA BHA

Ankara’nın Beypazarı Karaşar mahalle halkı, Dernek Öncülüğünde, Kültür evinde bir toplantı düzenledi.
Karaşar mahallesinin önemli gelir kaynakları arasında bulunan yaylada bulunan Orman Deposunun başka yere alınacağı söylemleri üzerine, Orman deposunun yaylada kalması yönünde, düzenlenen toplantıda görüş birliğine varıldı.
Aralarında eski belediye başkanı Ali Özdamar’ında bulunduğu Karaşar Kültür Yardımlaşma Turizm ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Hüseyin Yıldırımer, yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda Karaşar halkının katılımıyla Kültür evinde toplantı düzenlendi.

Düzenlenen toplantıda, Beypazarı orman İşletme müdürlüğü Eğriova yaylasında bulunan Orman deposunun başka yere taşınması üzere hareket geçmesinin akabinde Karaşar halkı birlik olup, orman deposunun aynı yerinde kalması için görüş birliğine verdi:

Düzenlenen toplantının ardından Karaşar Kültür Yardımlaşma Turizm ve Güzelleştirme Derneği Başkanı  Hüseyin Yıldırımer, yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:
“Karaşar mahallemizin ileri gelenleri ile bu konuda bir toplantı düzenledik. Durumu izah ettik. Karaşar mahallesinin tek geliri ormandan olduğu için, Orman deposunun yaylada kalması için görüş birliğine varıldı. Bu anlamda da, Resmi kurumlarla ve Orman Genel Müdürlüğü, Ankara Orman Bölge Müdürlüğü, Beypazarı Orman İşletme Müdürlüğü ile görüşmelerde bulunmak üzere bize yetki verdiler. Karaşar halkının bu talebini ilgili birimlere ileteceğiz ve Orman deposunun yaylada kalmasını sağlayacağız. Ormanlarımızı da kimseye talan ettirmeyiz. Bu ormanlarımız, Ankara’nın akciğerledir.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu