Güncel | AJANSHABER.NETGündem | AJANSHABER.NET

‘Oy veriyorsanız ağlamayacaksınız’ | AJANSHABER.NET

Mehtap Gökdemir / ANKARA – Ankara Polatlı’da kanaat önderleriyle bir araya gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun görüşmede “Hem şikayet ediyorsunuz ama gidiyorsunuz gene oraya oy veriyorsunuz. O zaman ağlamayacaksınız” dediği öğrenildi.

Kılıçdaroğu, basına kapalı gerçekleşen görüşmede partisinin tarım ve sanayideki projelerini anlattı, soruları yanıtladı. Edinilen bilgiye göre Kılıçdaroğlu, “Hem şikayet ediyorsunuz ama gidiyorsunuz gene oraya oy veriyorsunuz. Onlar da bunların oyu nasıl olsa biz ne yaparsak yapalım çantada keklik diyor, hiçbir şey yapmıyorlar. Oyları çantada keklik görüyorlar. Şikayet ediyorsunuz ama gidiyorsunuz yine oy veriyorsunuz. O zaman ağlamayacaksınız” dedi.

‘HDP ittifakta yok’

“HDP’ye bakanlık verecek misiniz?” sorusuna da Kılıçdaroğlu, “Hayır. Öyle bir şey söz konusu değil. Öyle bir şey yok” yanıtını verdi. Edinilen bilgiye göre Kılıçdaroğlu, HDP’nin ittifakın bir parçası olmadığının altını çizerek, “Masanın altına, üstüne bakıyorlar ama HDP yok. Öyle bir ittifak yok. Bizim ittifakımızın bir parçası değil” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun “Düşmanlaştırmayı da doğru bulmuyoruz. İşte buna terör dersen ‘Ayda bir hafta Meclis’i teröristler yönetiyor’anlamına gelir. Dikkatli olmak lazım” ifadelerini kullandığı öğrenildi.

“Helalleşmede samimi misiniz?” sorusuna Kılıçdaroğlu, “Samimiyiz bu konuda” karşılığını verdi.

“Umutsuz olmayın. Sorunların hepsini çözebiliriz. Bu ülke çok büyük” diyen Kılıçdaroğlu’nun, “Hortumlanan paraları geri getireceğim. Ama hukukla yapacağız. Bu parayı hukuk içinde alacağız. Hukukun ve adaletin olmadığı yerde bu yatırımlar gelmez” dediği öğrenildi. Kılıçdaroğlu, ABD ve İngiltere’ye niçin gittiğini de, “Sevgili Peygamberimiz ne diyor, ilim Çin’de bile olsa gidin diyor” sözleriyle anlattı. Kılıçdaroğlu, vizyon toplantısında anlattığı 70 kişi için de, “Dünyanın en iyi 70’i bunlar” ifadesini kullandı.

CHP Grubu olağanüstü toplanıyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin tüm milletvekillerini saat 09.00’da olağanüstü grup toplantısına çağırdı. Edinilen bilgiye göre toplantıda, bütçenin ilk haftası değerlendirilecek ve ikinci haftası ile ilgili planlama yapılacak. CHP Grubu’nda Meclis’e sevk edilen ekonomiye ilişkin torba teklife karşı nasıl bir muhalefet yapılacağı konuşulacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu