Gündem | AJANSHABER.NET

Pazartesi günü tasarruf verimlilik paketi açıklanıyor


Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, İstanbul Finans Merkezi’ndeki VakıfBank Genel Müdürlük’te düzenlenen Türkiye’nin ATM Merkezi-TAM projesinin lansmanında ekonomiye dair açıklamalarda bulundu.

featured


Pazartesi günü tasarruf verimlilik paketi açıklanıyor

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, “Pazartesi günü tasarruf verimlilik paketini açıklayacağız.” dedi. Şimşek konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Pazartesi günü tasarruf verimlilik paketini açıklayacağız. Buna benzer yoğun şekilde yaptığımız çalışmalar var. Çalışmalarımızı aralıksız devam ettireceğiz. Program çalışıyor ve çalışmaya devam edecek.”

“Ekip çok güçlü”

Merkez Bankasında ekibin çok güçlü olduğunu söyleyen Şimşek, “Enflasyonla ilgili dün Merkez Bankası geniş değerlendirmelerde bulundu, çok iyi iş çıkarıyorlar, ekip çok güçlü. Piyasada bu işi bilenlerin beklentisi önümüzdeki 12 ayda enflasyonun yüzde 35 civarına ineceği. Bu bizim öngörülerimizin üzerinde. Enflasyon düştükçe aşağı yönlü ivme kazandıkça hedef ve öngörüler arasındaki makasın kapanacağını düşünüyoruz. Türkiye’yi fiyat istikrarına kavuşturacağız. En büyük önceliğimiz vatandaşın bu hayat pahalılığı baskısını azaltmaktır. Enflasyonu tek haneye düşürmek için ne gerekiyorsa yapacağız. Gelir, kurumlar, KDV’yle oynamayacağız dedik. Belli çevreler hala bu konuda spekülasyon üretmeye devam ediyorlar. Seçim arefesinde vatandaşı bu çevreler yanlış yönlendirdiler.” diye konuştu.

Pazartesi günü tasarruf verimlilik paketi açıklanıyor


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu