Gündem | AJANSHABER.NET

PKK’lılar Türkiye’nin Hannover elçiliğine saldırdı

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, “26 Mart gecesi PKK terör örgütü destekçileri tarafından Hannover Başkonsolosluğumuzun giriş kapısına bir saldırı düzenlenmiştir” ifadelerine yer verildi.

featured

PKK’lılar Türkiye’nin Hannover elçiliğine saldırdı

Dışişleri Bakanlığı yayınladığı yazılı açıklamayla dün gece Türkiye’nin Hannover Başkonsolosluğu’na yönelik gerçekleştirilen saldırı hakkında ” “PKK Terör Örgütü Destekçilerinin Hannover Başkonsolosluğumuza Yönelik Saldırısı Hk.” başlıklı yazılı bir açıklama yaptı. Bakanlığın resmi internet sitesinden yayınlanan açıklamada, “26 Mart gecesi PKK terör örgütü destekçileri tarafından Hannover Başkonsolosluğumuzun giriş kapısına bir saldırı düzenlenmiştir. Olayda can kaybı veya yaralanma yaşanmamıştır” ifadeleri kullanıldı.

Açıklamaya “Saldırının ardından, Alman yetkililerle temas edilerek vatandaşlarımızın ve diplomatik misyonlarımızın güvenliğinden Alman makamlarının sorumlu olduğu hatırlatılmış, Avrupa’daki Türk toplumunu tahrik amaçlı eylemlere müsaade etmemeleri gerektiği aktarılmıştır. Köşeye sıkışmış olan terör örgütü PKK’nın Avrupa’daki Türk toplumunu huzursuz etmeye dönük eylemlerinin arttığı görülmektedir. Vatandaşlarımızın sağduyusu sayesinde bu provokasyonlar daha büyük olaylara dönüşmemiştir.İlgili ülkelerden beklentimiz, terör örgütü destekçilerinin eylemlerine izin verilmemesi ve saldırganların bir an önce adalet önüne getirilmesidir” ifadeleri ile son verildi.

 

PKK’lılar Türkiye’nin Hannover elçiliğine saldırdı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu