Yaşam | AJANSHABER.NET

Rize’de şehir hastanesi 900 günde bitecek

Rize’de şehir hastanesi 900 günde bitecek

Alihan TELATAR

Bakan Yardımcısı Yılmaz bugün ilk olarak Rize Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret etti.

RTSO Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu ve Meclis Başkanı Ahmet Arif Mete’nin konuğu olan Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcısı Huzeyfe Yılmaz burada yaptığı açıklama;

“Bugün Rize’deyiz. Sabah Sağlık İl Müdürlüğümüzü ziyaret ettik, daha sonra çağrı merkezimizi ziyaret ettik, merkezi hekim randevu sistemi 321 kişi çalışıyor burada. Rize çağrı merkezi Türkiye genelinde birinci gelmişti. Rize’de şehir hastanesi çalışması var, ihalesi yapıldı, çalışmalar başladı ve 900 günlük bir süresi var. İnşallah o süre içerisinde tamamlanmasını hedefliyoruz. Buraya belki sağlık turizmi ile ilgili bir çalışma yapılabilir. İnşallah hayırlı olur. Türkiye sağlıkta çok iyi bir noktada. Diğer ülkelere nazaran memnuniyet acısından en iyisi diyebiliriz. Alt yapısı ile, teknolojisi ile. Başka ülkelerden çok talep var. Rize’de malumunuz sıcak suyla birçok alanda imkanlar var, özellikle termal turizmle ilgili çalışmalar yapacağız” ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcısı Huzeyfe Yılmaz’ın RTSO ziyaretine Anlara Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Yılmaz, ATO oda üyelerinden Cem Kuyumcu ve Adem Ali Yılmaz’da eşlik etti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu