Ekonomi | AJANSHABER.NET

Sağlıkçıların promosyon beklentisi 30 bin TL | AJANSHABER.NET

HANDE ATILGAN- Uzun süredir revize edilmesi gündemde olan banka promosyonları üzerine yapılan anket, sağlık uzmanından, idari çalışanına, yardımcı hizmetlerden teknik elemanlara kadar sağlık camiasından geniş bir kesmin promosyon konusunda 30 bin TL’nin üzerindeki beklentilerini ortaya koydu.

‘Bu ay sonuçlanmalı’

Önceki sözleşmelerde yüzde 52’si 5 bin TL’nin altında, yüzde 95’i 20 bin TL’nin altında promosyon alan anket katılımcılarının yüzde 80’inin, yeni sözleşmeden beklentilerinin 30 bin TL’nin üzerinde olduğunu kaydetti.

Katılımcıların yüzde 36’sı en son 2019’da promosyon aldıklarını belirtirken, bu yıl ve geçen yıl promosyon alanların oranı ise yüzde 16 oldu. Katılımcıların yüzde 66’sı promosyon sürecinin yeni yıl gelmeden sonuçlanması gerektiğini kaydedenken, yalnızca yüzde 5’i 2023 Şubat’ına işaret etti.

Yeni Sendika Genel Başkanı Metin Memiş, sonuçlara ilişkin “Sağlık çalışanlarının neredeyse tamamı bu konunun bir ay içinde sonuçlandırılmasını istiyor. Raporumuzu Sağlık Bakanlığı’na ulaştıracağız” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu