Gündem | AJANSHABER.NET

Şanlıurfa’da bin 314 deprem konutuna kura
Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak, Haliliye ilçesine bağlı Gürpınar kırsal mahallesinde yapımı tamamlanan deprem konutlarında incelemede bulundu….

featured

Asrın Felaketi olarak nitelendirilen 6 Şubat Depremlerinin yıl dönümü öncesi Vali Hasan Şıldak, Haliliye ilçesine bağlı Gürpınar kırsal mahallesindeki deprem konutlarını inceledi. 

Yapımı tamamlanan ve çevre düzenleme işlemlerinde sona gelinen deprem konutları ile birlikte diğer ilçelerde de hızla devam eden benzer uygulamaların takipçisi olduklarını ifade eden Vali Şıldak, “Gürpınar kırsal mahallemizde 22 konutumuz var. Konutlar tamamen bitti
ve son olarak çevre düzenleme işi yapılacak” dedi. 

Resim

BİN 314 KONUTUN KURASI GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Vali Şıldak değerlendirmesinde, “7 Şubat Çarşamba günü Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da teşrifleri ile ilimizde yapımı tamamlanan deprem konutlarının kura çekimleri ve anahtar teslimleri gerçekleştirilecek. İlimiz genelinde bin 314 konutumuzun kurası yapılacak. Bunlardan 106’sı kırsal mahallelerimizde bulunuyor. Fakat yapımı devam eden konutlarımız da var. Toplam sayı 4 bin 469 konuttur. Yine kırsalda
da 710 konut. Bu büyük bir atılım. Depremin birinci yıl dönümünde milletimizin
bu büyük acısını bizler de derinden yaşıyoruz. Yaşamını yitiren vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Acıları sarmaya devam ediyoruz” diye konuştu.

Resim

Vali Şıldak temaslarında konut hak sahipleri ile de bir araya gelerek taleplerini dinledi.
Gerekli tüm çalışmaların yapılarak konutların eksiksiz bir şekilde teslim
edileceğini belirten Vali Şıldak, temaslarının ardından şehir merkezine döndü.

Resim

Şanlıurfa’da bin 314 deprem konutuna kura

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu