Gündem | AJANSHABER.NET

Şehit Yarbay Songül Yakut’un adı Beypazarı ilçesinde yaşatılacak

Şehit Yarbay Songül Yakut’un adı Beypazarı ilçesinde yaşatılacak

Yaşar TONBAK/ ANKARA- BHA

Şehit Yarbay Songül Yakut’un ismi Beypazarı İlçesinde kadınlar lokaline verildi.
Bir zamanlar Beypazarı İlçe Jandarma Komutanlığı görevinde bulunan ve halk ile her an iç içe, tarlalarda çalışan kadınlar ziyaret eden ve onların durumlarıyla yakından ilgilenen şehit Yarbay Songül Yakut’un ismi Beypazarı’nda bundan böyle yaşatılacak.

Hacıkara mahallesinde. Marmara sokakta bulunan Şehit Yarbay Songül Yakut, Kadınlar Lokalinin Nezih ortamı ve güler yüzlü personeliyle faaliyetlerine başlandığı bildirildi.
Kadınların sosyal hayata katkı sağlamaları ve farklı etkinlikler içerisinde yer almaları adına kurulmuş olan kadınlar lokalinde; pilates, fitness, gitar kursu, ebru, takı tasarımı, amigurumi, sepet ve çanta örme, resim kursları, kitap okuma, dini sohbet, doğum günü kutlaması, diş buğdayı ve mevlit programı gibi çeşitli etkinlikler gerçekleştirilebilecek.

Belediye başkanı Dr. Özer Kadar, şehit yarbay Songül Yakut’un üsteğmen olarak Beypazarı’na atanan ilk kadın Jandarma Komutanı subay olduğunu ve kıdemli yüzbaşı olana kadar Beypazarı İlçe Jandarma Komutanlığında bulunduğunu söyledi.
Belediye Başkanı Kasap, Elim bir helikopter kazası sonrasında hayatını kaybeden Jandarma Yarbay Songül Yakut’un ismini Beypazarı İlçesinde yaşatacaklarını kaydetti:

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu