Kültür Sanat | AJANSHABER.NET

Şimdiki zamanın hikayesi | AJANSHABER.NET

BÜNYAMİN AYGÜN

Tablo gibi doğa – NUR TÜRK

Her ne kadar bir yağlı boya tablo gibi görünse de bu kare başarılı fotoğrafçı Nur Türk’e ait. Eşsiz renk kombinasyonunu, doğru ışık ve doğru anı yakalamak bu olsa gerek.

Kuruyoruz – OĞUZ YETER

Canlı yaşamının devam etmesi için gerekli en temel element su her geçen gün azalırken akıllara, “Küresel ısınmanın etkisiyle bu element gezegenimizi terk mi ediyor?” sorusu geliyor. Yavaş yavaş kuruyan dünyada, çöl olmaya aday ülkemizde de belirtiler uzun yıllardır kendini gösteriyor. Bu acı tabloya örnek kareyi Oğuz Yeter drone ile fotoğrafladı.

Tarihin ışıkları – OZAN GÜZELCE

Bu fotoğrafta binlerce yıllık tarihi ve sayısız hikâyesiyle Kız Kulesi’nin ihtişamına şahitlik ediyoruz. Bakmaya doyamadığımız Kız Kulesi’nden yansıyan ışıklar adeta geçmiş zamandan geliyor.

Yoksul Pakistan – CEMAL YURTTAS

Yemyeşil doğanın ortasında sarı elbisesi ve mandasıyla objektife poz veren kadının yoksulluğunu ayaklarına bakınca anlıyoruz. Dost ve kardeş ülke Pakistan’ın kırsalında çekilen fotoğraf aslında ülkenin genel hâlini de özetliyor. Cemal Yurttaş’ın fotoğrafı; renklerin, ışığın ve açının doğru an ile zamanda kullanmasına bir örnek.

Taze ekmek kokusu – DİLEK SUBAŞI

Sıcacık taze ekmek kokusunun burnumuza kadar geldiği bu fotoğrafa bakınca insanın iştahı kabarıyor. Emeğe dair estetik bir kare olan fotoğrafı okuyucumuz Dilek Subaşı bizimle paylaştı.

 

 

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu