Yaşam | AJANSHABER.NET

Sivas’ın İlk Uluslararası Film Festivali başlıyor


Sivas’ta ilki düzenlenecek olan ve Anadolu’nun en büyük film festivali olma yolunda atılmış önemli bir adım olarak kabul edilen Sivas Uluslararası Film Festivali 27 Mayıs Pazartesi günü başlıyor.

featured


Sivas’ın İlk Uluslararası Film Festivali başlıyor

Hakan BAKAR/SİVAS-BHA

Yurtdışı ve yurtiçinden birçok ünlü ismin çeşitli etkinliklerde yer alacağı ve film gösterilerinin yapılacağı festivale bürokrasi, siyaset ve akademik camiadan da geniş bir katılımın olması bekleniyor.

Yaklaşık bir yıldır hazırlıkları yapılan festivalin düzenleme ekibinde Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’nin öğretim üyeleri Doç. Dr. Onur Taydaş, Doç. Ozan Özpay, Doç. Zekiye Tamer Gencer, Doç. Dr. Sefer Darıcı, Dr. Öğr. Üyesi Bilal Sert, Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Safa Karataş ve Öğr. Görevlisi Turgay Kural bulunuyor.

Sivas tarihinde ilk kez gerçekleştirilecek olan Uluslararası Film Festivali kazandıran ekip ulusal ve uluslararası bağlantılar kurarak bu festivalin Anadolu’nun en büyük film festivali olması için çaba sarf
etti. Sivas halkının yoğun ilgisiyle festival bugün 27 Mayıs’ta başlıyor. Yine Festival için bugün 27 Mayıs Pazartesi günü saat 19:00’da da bir kortej yürüyüşü gerçekleştirilecek.

Sivas’ın İlk Uluslararası Film Festivali başlıyor


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu