Siyaset | AJANSHABER.NET

Son dakika | Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan önemli açıklamalar | AJANSHABER.NET

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle; Pakistan Türk milletinin her zaman müstesna yerinde sahip olmuştur. Geçmişte olduğunu gibi gelecekte de Pakistan’ın yanında yer almaya devam edeceğiz.

Pakistan, Türkiye gibi yakın coğrafyasında yaşanan istikrarsızlıklar nedeniyle çeitli meydan okumalarla karşılaşıyor. Bir çok tehditle aynı anda mücadele etmek zorunda kalıyor. Neredeyse 40 yıldır terörle mücadele eden bir ülke olarak Pakistan’ın ne yaşadığını çok iyi biliyoruz.

Terörün her türlüsüne karşı mücadelemizi sınırlarımızın içinde ve dışında sürdüreceğimizi buradan tekrar altını çizmek istiyorum. Her damla kanın hesabını misliyle soruyoruz ve soracağız. Aziz şehitlerimizin ruhlarını muazzem edecek hiçbir adım atmadık, inşallah bundan sonra da atmayacağız. 

Proje ürünü bir örgüt durumundaki DEAŞ’a karşı sahada çarpışan ve bu terör örgütünü bozguna uğratan tek NATO üyesi ülke olarak bu konuda bize kimse ders veremez. Sınırımızın hemen dibinde yuvalanan teröre karşı kimse bizden müsamaha bekleyemez. Dahası Türkiye, son yıllarda gerçekleştirdiği atılımlarla bölgesinde önemli bir aktör konumuna gelmiştir.

Dostları ve kardeşleriyle çok daha büyük bir gücü ifade etmektedir. Bu noktaya gelmemizde hiç şüphesiz savunma sanayiimizin katkısı vardır. Hamdolsun, müdahil olduğumuz süreçleri kendi irademizle yönetme kabiliyetine sahibiz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu