Gündem | AJANSHABER.NET

Spor ayakkabıları “Umuda Yolculuk’la köy okullarındaki öğrencilerle buluşacak

Spor ayakkabıları “Umuda Yolculuk’la köy okullarındaki öğrencilerle buluşacak

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi (MSSF), Sosyal Sorumluluk Proje Koordinatörlüğü, İletişim Fakültesi ve Kurumsal İletişim Direktörlüğü işbirliğiyle düzenlenecek “Müzikle Umuda Yolculuk Projesi” konser programının lansman toplantısı, Rektörlük Senato Salonunda Rektör Prof.Dr. R.Cüneyt Erenoğlu’nun katılımıyla gerçekleşti.

Toplantıda projenin amacı ve süreci hakkında bilgilendirmeler yapıldı. 27.04.2024 tarihinde saat 19:30’da İÇDAŞ Kara Yusuf Kongre Merkezi’nde ÇOMÜ MSSF Orkestrası ve Çanakkale Barış Korosu tarafından gerçekleştirilecek olan “Müzikle Umuda Yolculuk” temalı konser kapsamında, köy okullarında öğrenim gören çocuklar için 28-42 numara kullanılmamış-yeni spor ayakkabılar toplanacak.

Toplanacak spor ayakkabıların dağıtımı Sosyal Sorumluluk Proje Koordinatörlüğünün koordinasyonuyla gerçekleştirilecek.

ÇOMÜ Rektörü Prof.Dr. R. Cüneyt Erenoğu projeyle ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

“Bu projeyle birlikte Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi olarak sosyal sorumluluk ve toplumsal katkı kavramlarına vermiş olduğumuz önem ortaya konmaktadır. Üniversitemiz  ile Çanakkale kamuoyunun, STK’ların ve kamu kurumlarının iş birliği sayesinde geleceğimizi temsil eden çocuklarımız için önemli bir faaliyet gerçekleştirilecektir. Bir başlangıç olarak gördüğümüz “Müzikle Umuda Yolculuk Projesi”ni önümüzdeki yıllarda da sürdüreceğiz.”

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu